II NIEDZIELA ADWENTU Dnia 9 grudnia 2012 roku

 

 1. W czasie dzisiejszej niedzieli, w całej diecezji jest czytany list Biskupa Płockiego. Jest on wyłożony obok prasy katolickiej. Gorąca prośba o zabranie go do domów, aby z treścią mogły zapoznać się również osoby, które nie mogły uczestniczyć w mszy świętej. List również jest zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej (tutaj).
 2. W dniu dzisiejszym w całej Polsce trwa zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołowi za naszą wschodnią granicą. Przed kościołem będą stać ministranci z puszkami, zbierając ofiary na tenże cel.
 3. W naszym kościele, dziś po mszy świętej dziecięcej, odbędzie się spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców. Natomiast za tydzień, po mszy świętej o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjum.
 4. Zapraszam Parafialną Grupę Synodalną na I spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy świętej, która jest odprawiana o godzinie 18.30.
 5. W tym tygodniu (czwartek, piątek, sobota) będziemy przeżywać w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Udział w rekolekcjach będzie znakiem i świadectwem naszej wiary i pragnieniem, aby jak najlepiej przygotować się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Plan rekolekcji jest wyłożony na ławkach i obok prasy. Możemy go zabrać do domu. Został też umieszczony w gablotach przed kościołem. Znajduje się również od kilku dni na naszej parafialnej stronie internetowej.
 6. Msze święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00.
 7. W zakrystii kościoła możemy nabywać świece Caritas. Zakupioną świecę stawiamy na stole wigilijnym, jako wyraz naszej łączności z potrzebującymi.
 8. Pan Organista w dalszym ciągu będzie roznosił opłatek po rodzinach naszej Parafii. Plan umieścił w gablotach przed kościołem.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prowadzone w tym roku prace w Parafii.
 10. Na Sumie: modlitwa za Synod.
 11. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje