III Niedziela po Bożym Narodzeniu – Niedziela Chrztu Pańskiego

11 stycznia 2015 roku

1.    Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, która kończy czas Bożego Narodzenia i rozpoczyna czas zwykły, który jest poświęcony publicznej działalności Jezusa Chrystusa. Jednak zwyczajowo kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.

2.    Dziś na zakończenie mszy świętej dziecięcej, która jest o godzinie 10.30, jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Płocku – Borowiczkach.

3.    Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

4.    Dnia 13 stycznia tj. wtorek, o godzinie 17.00 w Zespole Szkół nr 5 w Płocku ul. Kutrzeby 2a (Gimnazjum Nr 8) odbędzie się wieczór kolęd z udziałem Biskupa Płockiego Piotra Libery. Słowa zaproszenia są skierowane do wszystkich, a zwłaszcza do rodziców dzieci uczących się w Zespole Szkół Nr 5 w Płocku. Szczegółowe plakaty znajdują się w gablotach przed kościołem.

5.    Pragnę poinformować młodzież III klas gimnazjum, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę 26 lutego o godzinie 17.00. Dlatego Ksiądz Marek zaprasza młodzież na spotkanie w dzisiejszą niedzielę po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00.

6.    Na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce Pielgrzymki jest umieszczony program pielgrzymki do Grecji - Śladami Świętego Pawła, w terminie 10-18 września 2015 roku. Osoby chętne proszę o zapisy w kancelarii parafialnej, od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30 – 8.00, do dnia 20 stycznia. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 400 zł od osoby.

7.    Trwa wizyta duszpasterska. To czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Dawid będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Dawidowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Podany już był plan kolędy do dnia: 17 stycznia 2015 roku. Dziś podaję plan kolędy na kolejne dni: 19 – 24 stycznia 2015 roku.

8.     Przez czas wizyty duszpasterskiej, do dnia 15 lutego, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.

9.     Kancelaria parafialna do dnia 15 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.

10.         Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

11.         Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.