V niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 1. Wczoraj, w sobotę 25 marca, obchodziliśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcam do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dniach trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia przyrzeczenia można złożyć dziś, na zakończenie każdej mszy świętej.

Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny Beretty Molli oraz można go pobrać z naszej parafialnej strony internetowej.

 1. Dziś egzamin dla kandydatów do bierzmowania, według następującej kolejności:
 • 13.30 – 14.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do litery J.;
 • 14.30 – 15.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery K do litery P;
 • 15.30 – 16.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery R do litery Z.
 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższym tygodniu zgodnie z planem rekolekcji.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
 3. W najbliższy czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. Jest też wyłożony na ławkach w kościele. Starajmy się tak ustawić nasze zajęcia i obowiązki, aby wszyscy domownicy mogli brać udział w nabożeństwach rekolekcyjnych.

IV niedziela Wielkiego Postu –19 marca 2023 r.

 1. W tym roku liturgiczne wspomnienie świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny obchodzimy 20 marca, czyli w dniu jutrzejszym (poniedziałek). Na mszach świętych o godzinie 7.00 i 18.00 będziemy się modlić za mężczyzn i prosić o wstawiennictwo św. Józefa w ich życiu.
 2. W liturgiczne wspomnienie świętego Józefa rozpoczynamy III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca), która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Zapraszam Parafian do włączenia się w tenże Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 3. W najbliższy piątek - 24 marca - już po raz 19-ty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

III niedziela Wielkiego Postu  – 12 marca 2023 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Informuję, że zamówione alby dla dzieci do pierwszej komunii świętej będzie można odbierać dziś w domu parafialnym, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 3. Zbiórka dla ministrantów w najbliższą sobotę o godzinie 14.00.
 4. W niedzielę za dwa tygodnie tj. 26 marca egzamin dla kandydatów do bierzmowania według następującej kolejności:
 • 13.30 – 14.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do litery J.;
 • 14.30 – 15.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery K do litery P;
 • 15.30 – 16.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery R do litery Z.
 1. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.16.30 dla dzieci;
 2. godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.

II niedziela Wielkiego Postu  – 5 marca 2023 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
 4. Natomiast po mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

I niedziela Wielkiego Postu  – 26 lutego 2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.16.30 dla dzieci;
 2. godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
 2. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową.
 3. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
 4. Od Środy Popielcowej na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.

Dodatkowe informacje