Wniebowstąpienie Pańskie - 16 maja 2021 r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu, w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Dziś na sumie o godzinie 12.00, zgodnie z naszym planem wydarzeń parafialnych na rok 2021, przeżywamy w  naszej rodzinie parafialnej Zbiorowy Jubileusz Jubilatów obchodzących 25 Rocznicę Ślubu.
 3. W najbliższą sobotę 22 maja w naszej Parafii uroczystość I Komunii świętej, o godzinie 10.00 dla dzieci w ablach, o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.
 4. Przyszła niedziela - 23 maja - jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

VI Niedziela Wielkanocna 9 maja 2021 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
 2. W sobotę za tydzień egzamin dla dzieci przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Harmonogram umieszczony jest w gablotach przed kościołem.
 3. Plan spotkań praktycznych dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą znajduje się w gablotach przed kościołem.
 4. W najbliższy czwartek - 13 maja – święto Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
 • różaniec,
 • nabożeństwo majowe,
 • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 1700.

V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja.Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2. Dziś,po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej orazich rodziców.
 3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
 4. Dziś przypada 14 rocznica nominacji J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery na stolicę biskupią w Płocku. Dziś podczas wszystkich mszy świętych modlimy się w intencji Pasterza naszej diecezji.

IV Niedziela Wielkanocna 25 kwietnia 2021 r.

 1. Dziś o godzinie 14.00 uroczysta msza święta, na której Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie dziś mszy świętej o godzinie 13.00.
 2. W najbliższą środę 28 kwietnia będzie uroczysta msza święta, z racji dorocznego wspomnienia św. Joanny Beretty-Molla. Tydzień temu podana była omyłkowo godzina 18.00. Informuję, że ta uroczysta msza święta będzie o godzinie 17.00.
 3. W najbliższą sobotę przypada 1 maja – uroczystość św. Józefa Robotnika. Msze święte 7.00, 9.00 i 18.00. Rozpoczynamy jednocześnie miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Bogu za pośrednictwem Maryi. Pierwsze nabożeństwo majowe w sobotę 1 maja o godzinie 17.30, połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim.

III Niedziela Wielkanocna 18 kwietnia 2021 r.

 

 1. Dziś po raz trzynasty obchodzimy Niedzielę Biblijną, rozpoczynając jednocześnie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Również dziś, po raz piąty, przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego celem jest ukazywanie Pisma Świętego jako kodu kulturowego chrześcijańskiej Polski i Europy, pomoc w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii. Wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego.
 2. W najbliższy wtorek i w czwartek będą spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. W niedzielę za tydzień o godzinie 14.00 będzie uroczysta msza święta, na której Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie za tydzień w niedzielę mszy świętej o godzinie 13.00.

Dodatkowe informacje