II Niedziela po Bożym Narodzeniu – dnia 4 stycznia 2015 roku

1.    Dziś po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2.    Dziś po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.

3.    Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

4.    Dziś po sumie spotkanie opłatkowe dla zespołów muzycznych Bemolla i Santiago.

5.    We wtorek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma mszy świętej o godzinie 18.30. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na misje. We wtorek w Płocku Orszak Trzech Króli, informacje na plakatach umieszczonych w gablotach oraz na stronie internetowej. Na stoliku za ławkami są wyłożone zaproszenia na Orszak Trzech Króli w Płocku.

6.    Przyszła niedziela to Uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, która kończy czas Bożego Narodzenia i rozpoczyna czas zwykły, który jest poświęcony publicznej działalności Jezusa Chrystusa. Jednak zwyczajowo kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.

7.    Pragnę poinformować młodzież III klas gimnazjum, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę 26 lutego o godzinie 17.00. Dlatego Ksiądz Marek zaprasza młodzież na spotkanie w przyszłą niedzielę tj. 11 stycznia po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00.

8.    Na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce Pielgrzymki jest umieszczony program pielgrzymki do Grecji - Śladami Świętego Pawła, w terminie 10-18 września 2015 roku. Osoby chętne proszę o zapisy w kancelarii parafialnej, od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30 – 8.00, do dnia 20 stycznia. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 400 zł od osoby.

9.    Trwa wizyta duszpasterska. To czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Dawid będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Dawidowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Podany już był plan kolędy na dni: 5 i 7 stycznia 2015 roku. Dziś podaję plan kolędy na kolejne dni: 8 – 17 stycznia 2015 roku.

10.         Przez czas wizyty duszpasterskiej, do dnia 15 lutego, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.

11.         Kancelaria parafialna do dnia 15 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.

12.         Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

13.         Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.