Niedziela Najświętszej Rodziny z Nazaretu – dnia 28 grudnia 2014 r.

1.    Dzisiejsza niedziela Najświętszej Rodziny z Nazaretu to szczególny dzień modlitw małżeństw i rodzin. Wyrażam wdzięczność tak licznie przybyłym, by włączyć się w tę modlitwę.

2.    Dziś we wszystkich polskich kościołach czytany jest List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 2014 roku.

3.    Uroczysty obchód Świąt Bożego Narodzenia trwa przez oktawę, czyli do dnia 1 stycznia.

4.    We środę 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego 2014. Zapraszam na uroczystą mszę świętą na godzinę 17.00.

5.    W czwartek 1 stycznia 2015 roku. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Serdecznie zapraszam na msze święte, które będą: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 18.30.

6.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca stycznia:

a)    Pierwszy czwartek adoracja od 16.00 do 17.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

b)    Pierwszy piątek adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godzinie 17.45.

c)    Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 7.00.

d)    W niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.    W przyszłą niedzielę 4 stycznia, po sumie spotkanie opłatkowe dla zespołów muzycznych Bemolla i Santiago.

8.    Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów grupy biało-czerwonej będzie w pierwszą niedzielę stycznia. W katedrze o godzinie 18.00 msza święta, a po niej spotkanie w opactwie pobenektyńskim.

9.    Za tydzień, po mszy świętej dziecięcej spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I spowiedzią i komunią świętą.

10.         Pragnę już dziś poinformować młodzież III klas gimnazjum, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę 26 lutego o godzinie 17.00. Dlatego Ksiądz Marek zaprasza młodzież na spotkanie w niedzielę 11 stycznia po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00.

11.         Na stronie internetowej, w zakładce Pielgrzymki jest umieszczony program pielgrzymki do Grecji - Śladami świętego Pawła, w terminie 10-18 września 2015 roku. Osoby chętne proszę o zapisy w kancelarii parafialnej, od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30 – 8.00, do dnia 20 stycznia. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 400 zł od osoby.

12.         Zapraszamy wszystkich parafian na msze święte, które zostaną odprawione w intencji wszystkich, których odwiedzimy w czasie wizyty duszpasterskiej, na niedzielę 15 lutego 2015 roku. Wtedy też dokonam podsumowania kolędy oraz ubiegłego 2014 roku. Już dziś pragnę poinformować, iż nowy dom parafialny zostanie oddany do użytku w 2015 roku, bowiem wtedy będzie możliwe podłączenie do kanalizacji miejskiej. Bez kanalizacji nie można dokonać wymaganych odbiorów.

13.        W wtorek 30 grudnia rozpoczynamy czas wizyty duszpasterskiej. Czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Dawid będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Dawidowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni: od 30 grudnia do 7 stycznia.

14.        Przez czas wizyty duszpasterskiej, począwszy od Świąt Bożego Narodzenia do dnia 15 lutego 2015 r. msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.

15.        Kancelaria parafialna od Świąt Bożego Narodzenia do dnia 15 lutego 2015 r. będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30 – 8.00.

16.        Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.