XIV niedziela zwykła – 7 lipca 2024 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po Pierwszej Komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Jednocześnie proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję tym, którzy je przyniosą.
  2. W najbliższą sobotę - 13 lipca - kolejne nabożeństwo fatimskie, które są 13 dnia każdego miesiąca, począwszy od 13 maja i kończą się 13 października. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godzinie 17.00, a zakończy się Mszą świętą o godzinie 18.00, przed którą będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej,
  3. Od dziś za trzy tygodnie nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna Msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po Pierwszej Komunii Świętej do sypania płatkami kwiatów, zapraszam Parafian i Gości. Jednocześnie proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję tym, którzy je przyniosą.
  4. Również za trzy tygodnie, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej Mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na misje.
  5. Informuję wyjeżdżających w tym roku do Grecji, że spotkanie z Dyrektorem Biura Nomada dotyczące szczegółów wyjazdu, będzie w pierwszą niedzielę sierpnia, po Mszy świętej o godz. 12.00.
  6. Informuję o zmianie w naszym Planie uroczystości parafialnych na 2024 r. Dożynki parafialne będą o tydzień wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy, tj. w niedzielę 18 sierpnia 2024 r. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  7. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 7.00 rano.
  8. Kancelaria parafialna przez czas wakacji tj. lipiec – sierpień czynna będzie:
  • poniedziałek, wtorek, środa i piątek od godz. 15.40 do godz. 16.50,
  • sobota od godz. 9.00 do godz. 9.30.

W każdy czwartek i pierwszy piątek lipca i sierpnia kancelaria będzie nieczynna.

1. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
  2. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.