XIII niedziela zwykła - 30 czerwca 2024 r.

1. Dziś ostatni dzień miesiąca czerwca. O godzinie 16.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego.
  2. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, dziś na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godz. 18.30, będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:
  • pierwszy czwartek – adoracja prowadzonej przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej od godz. 17.30 do 18.00.
  • pierwszy piątek - spowiedź od godz. 16.00 do 18.00, adoracja w ciszy od godz. 16.00 do 17.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą świętą o godz. 18.00.
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej o godz. 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po Pierwszej Komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Jednocześnie proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję tym, którzy je przyniosą.
  2. Informuję wyjeżdżających w tym roku do Grecji, że spotkanie z Dyrektorem Biura Nomada dotyczące szczegółów wyjazdu, będzie w pierwszą niedzielę sierpnia, po Mszy świętej o godz. 12.00.
  3. Już dziś informuję o zmianie w naszym Planie uroczystości parafialnych na 2024 r. Dożynki parafialne będą o tydzień wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy, tj. w niedzielę 18 sierpnia 2024 r. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  4. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godz. 7.00 rano.
  5. Kancelaria parafialna przez czas wakacji tj. lipiec – sierpień czynna będzie:
  • poniedziałek, wtorek, środa i piątek od godz. 15.40 do godz. 16.50,
  • sobota od godz. 9.00 do godz. 9.30.

W każdy czwartek i pierwszy piątek lipca i sierpnia kancelaria będzie nieczynna.

1. Bóg zapłać naszemu Parafianinowi za bezpłatne wykonanie naprawy furtki wejściowej na cmentarz, od strony ulicy Leszczynowej.
  2. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
  3. Dziękuję Księdzu Pawłowi Balińskiemu za dzisiejszą kapłańską pomoc. Ksiądz Kanonik Andrzej i Ksiądz Wikariusz Wojciech są poza parafią.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.