XII niedziela zwykła - 23 czerwca 2024 r.

1. Jutro tj. 24 czerwca swój dzień patronalny będą wspólnie odchodzić Księża Biskupi: Biskup Płocki Szymon Stułkowski i Biskup Senior Piotr Libera. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszych modlitwach.
  2. W najbliższą sobotę - 29 czerwca - doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00 i 18.00. Tradycyjnie ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. Świętopietrze, przeznaczone są do dyspozycji Papieża.
  3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie ma prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00. W sobotę 29 czerwca nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godzinie 18.00. Dziś o godzinie 16.30.
  4. Zajęcia dla chętnych do chóru parafialnego są raz w tygodniu, w piątek od godziny 19.00. Zachęcam młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele do przyłączenia się i udziału w tych zajęciach. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej lub przybycie na piątkowe zajęcia.
  5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca czerwca. Na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.
  6. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00.
  7. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Natomiast na początku minionego tygodnia pan Andrzej zakupił za kwotę 300 zł, z pieniędzy które pozostały z niedzieli palmowej. Jednocześnie dziękuję panu Andrzejowi za wykonane kompozycje z tychże kwiatów.
  8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9. Dziś Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom składamy jak najserdeczniejsze życzenia, aby udało się jak najlepiej wypełnić ważne posłannictwo taty i męża w każdej rodzinie. Dziś, na wszystkich Mszach świętych modlimy się w intencji wszystkich tatusiów. Pamiętajmy o naszych Ojcach, pojedźmy w odwiedzimy, spędźmy razem czas, a jeśli naszych Ojców nie ma już z nami, znajdźmy czas na nawiedziny miejsc ich wiecznego spoczynku.
  10. Rozpoczęły się wakacje, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku, przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych Mszach świętych i o codziennej modlitwie.
  11. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.