XX niedziela zwykła – 22 października 2023 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele:
 1. dziś o godzinie 16.30;
 2. jutro i we wtorek tj. w ostatni dzień października:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii kościoła po Mszach świętych możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2024 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

 1. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii świętej) uczestniczyć w Mszach świętych, ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych Mszy świętych.
 2. W środę - 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych będzie o godzinie 12.00. Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej Mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe Msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej dziękczynno – błagalnej o godzinie 18.30, która jest wyłącznie w niedziele.

We wtorek 31 października o godzinie 19.00, będzie już w naszym kościele, Msza święta z uroczystości Wszystkich Świętych,

Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we Mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.

 1. W czwartek po uroczystości Wszystkich Świętych - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa z racji dnia pracy o godzinie 18.00. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wewnątrz kościoła, z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed Mszą świętą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
 2. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

Gorąco zachęcam do skorzystania z tejże możliwości pomocy zmarłym.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada:
 • w pierwszy czwartek nie będzie adoracji ze względu na Dzień Zaduszny;
 • spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00, adoracja od 17.00 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą św. która będzie o godzinie 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca listopada wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Za tydzień tj. w pierwszą niedzielę listopada, po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej i ich rodziców.
 3. Za dwa tygodnie tj. w drugą niedzielę listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.
 4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 12.00.
 5. W gablotach przed kościołem znajdują się informacje przekazane przez Prezydenta Miasta Płocka, dotyczące kursowania bezpłatnych autobusów komunikacji miejskiej na cmentarz komunalny w uroczystość Wszystkich Świętych. Osoby zainteresowane proszę o zapoznanie się z informacjami.
 6. Część kwiatów które mamy w kościele zostało ofiarowanych przez Zaślubionych w sobotę, za co składam Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę,  bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 9. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje