XIX niedziela zwykła – 22 października 2023 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Misyjny, w tym roku obchodzony pod hasłem „Misje sercem kościoła”. Rozpoczyna on jednocześnie 97. Tydzień Misyjny. Niedziela Misyjna i następujący po niej Tydzień Misyjny są szczególnym czasem modlitwy za misjonarzy i wspierania terytoriów misyjnych na całym świecie. Celem działalności Papieskich Dzieł Misyjnych jest, aby każdy człowiek zagubiony, poszukujący, ubogi i potrzebujący mógł doświadczyć Bożej miłości.

Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na misje. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 1. Słowo Biskupa Płockiego:

Drodzy Siostry i Bracia!

Już po raz drugi w Płocku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, Fundacji „Cokolwiek uczyniliście” i duszpasterstwa rodzin naszej diecezji będziemy mogli wziąć udział w Balu Wszystkich Świętych. To dobra okazja, by przypomnieć naszych patronów z chrztu i bierzmowania, a także uświadomić sobie, że wszyscy razem we wspólnocie Kościoła dążymy do świętości.

Mam nadzieję, że spotkamy się za tydzień, w niedzielę, 29 października br., od godziny 15.00, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, by wspólnie śpiewać i cieszyć się z naszego chrześcijańskiego powołania. Liczę na obecność rodziców, dziadków, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, przebranych w stroje aniołów, świętych i błogosławionych. Wstęp wolny dla wszystkich. Niech Płock stanie się za tydzień miastem uśmiechniętych świętych!

Płock, dnia 22 października 2023 r.
We wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

+ Szymon Stułkowski
BISKUP PŁOCKI

ZARZĄDZENIE
Słowo Biskupa Szymona proszę odczytać wiernym w niedzielę, 22 października 2023 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń parafialnych.

Płock, dnia 21 października 2023 r.

+ Mirosław Milewski
WIKARIUSZ GENERALNY

 1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 • o godz. 16.30 dla dzieci,
 • o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. w sobotę 28 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 15.00,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu, za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii kościoła po Mszach świętych możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2024 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

 1. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w Mszach świętych, ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych Mszy świętych.
 3. W środę po następnej niedzieli - 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych będzie o godzinie 12.00. Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej Mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe Msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej dziękczynno – błagalnej o godzinie 18.30, która jest wyłącznie w niedziele.

We wtorek 31 października o godzinie 19.00, będzie już w naszym kościele, Msza święta z uroczystości Wszystkich Świętych,

Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we Mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.

 1. W czwartek po uroczystości Wszystkich Świętych - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa z racji dnia pracy o godzinie 18.00. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wewnątrz kościoła, z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed Mszą świętą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
 2. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

Gorąco zachęcam do skorzystania z tejże możliwości pomocy zmarłym.

 1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę,  bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 2. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje