XXVIII niedziela zwykła – 15 października 2023 r.

 1. Dziś obchodzimy w Polsce 23. Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Zbierane dziś przed kościołami w Polsce, również u nas, ofiary do puszek przeznaczone są na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdzielaniem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dziś przeżywamy, obchodzony w Polsce od 2004 roku, Dzień Dziecka Utraconego.
 3. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 12.00 pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 • o godz. 16.30 dla dzieci,
 • o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. w soboty października:
 • 21 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,
 • 28 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 15.00,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu, za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. Trwają 38. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Program znajduje się na stronie internetowej Diecezji Płockiej.
 2. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii kościoła po Mszach świętych możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2024 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

 1. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w Mszach świętych, ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych Mszy świętych.
 3. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje