XXVI niedziela zwykła – 1 października 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Prosimy o przyniesienie płatków kwiatów i dziękujemy tym, którzy to uczynią.
  2. Dziś, po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
  3. Za tydzień tj. w drugą niedzielę października, po Mszy świętej o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.
  4. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, w trzecią niedzielę października, po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00.
  5. W najbliższy czwartek 5 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku na Starym Rynku odbędą się uroczystości ku czci św. Siostry Faustyny, w 85 rocznicę Jej narodzin dla nieba. Szczegóły obchodów znajdują się na plakatach przed kościołem. Główna Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra Libery o godzinie 17.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października:
  • pierwszy czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w ramach nabożeństwa różańcowego dla dorosłych;
  • pierwszy piątek - spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Natomiast nabożeństwo pierwszopiątkowe na zakończenie nabożeństwa różańcowego dla dorosłych, czyli przed mszą świętą o godzinie 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w ramach nabożeństwa różańcowego dla dorosłych;
  • pierwsza sobota – wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie w ramach nabożeństwa różańcowego dla dorosłych.
  1. Dziś rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
  1. od poniedziałku do piątku:
  • o godz. 16.30 dla dzieci,
  • o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. w soboty października:
  • 7 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,
  • 14 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30,
  • 21 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,
  • 28 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 15.00,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu, za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. Wyjątkowo w tym roku, z racji, iż 1 października przypada w niedzielę, od poniedziałku 2 października, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii kościoła po Mszach świętych możemy zamawiać:
  • Msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2024 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

Jutro tj. 2 października kancelaria czynna od godziny 14.00.

1. W najbliższą środę 4 października o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej.
  2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary wpłacone na konto parafialne, złożone na tacę i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  3. Kwiaty na dzisiejszą niedzielę zostały zakupione z pieniędzy parafialnych.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.