XXIV niedziela zwykła – 17 września 2023 r.

1. Jutro, w doroczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą o godzinie 18.00.
  2. Pragnę już dziś poinformować, że wyjątkowo w tym roku, z racji, iż 1 października przypada w niedzielę, od poniedziałku 2 października, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2024 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków, w przyszłą niedzielę, zostaną wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także będą dostępne w zakrystii kościoła
i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

1. Uroczystości przyszłoroczne:

Pierwsza spowiedź i komunia święta

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość pierwszokomunijną w roku szkolno-katechetycznym 2023/2024 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Pierwsza Spowiedź i Komunia święta) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu u Księdza Wojciecha.

Uroczystość pierwszokomunijna odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci w albach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w roku szkolno-katechetycznym 2023/2024 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu do Księdza Wojciecha.

Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 r.:

- o godzinie 10.00 dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci ze szkół spoza terenu parafii.

Bierzmowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych, którzy w roku szkolno-katechetycznym 2023/2024 przyjmą sakrament bierzmowania, wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Bierzmowanie) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć do końca września u Księdza Wojciecha.

Terminy spotkań

Spotkania przygotowujące do przyszłorocznych uroczystości zaczną się od października br.:

• dla dzieci pierwszokomunijnych - w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30;
  • dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – każda druga niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.30;
  • spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą od października w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00.
  1. Parafialna Rada Charytatywna otrzymała nowe książki od darczyńcy. Można wziąć dowolną książkę ze stolika na końcu ławek. Zgodnie z wolą darczyńcy w miarę możliwości prosimy o wrzucenie dobrowolnej ofiary do puszki na końcu ławek „Na cele charytatywne”.
  2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone z przeznaczeniem na prowadzone prace na tacę, w kopertach na tacę i wpłacone na konto parafialne.
  3. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.