III niedziela wielkanocna – 23 kwietnia 2023 r.

1. Dziś, na mszy świętej o godzinie 14.00, młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
  2. Dziś po raz 15-ty obchodzimy Niedzielę Biblijną, rozpoczynając jednocześnie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Również dziś, po raz 7-my, przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego celem jest ukazywanie Pisma Świętego jako kodu kulturowego chrześcijańskiej Polski i Europy, pomoc w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii. W tym roku wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga? (1 Kor 11,22).” Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego.
  3. W naszej diecezji trwa nieustanna Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na naszą Parafię przypada w najbliższy piątek - 28 kwietnia. W ten dzień przypada jednocześnie doroczne wspomnienie świętej Joanny Beretty Molla.

Program jest następujący:

• godz. 7.00 msza święta rozpoczynająca czas adoracji. Po mszy świętej do godz. 10.00 prywatna adoracja;
  • godz. 10.00 msza święta za wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z wdzięcznością za przekazanie nam skarbu wiary oraz za ich wszelki trud i wszelkie dobro. Po mszy świętej prywatna adoracja do godziny 12.00.
  • godz. 12.00 Anioł Pański, ofiarowany o dar pokoju na Ukrainie;
  • godz. 15.00 Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia, w intencji całej naszej Rodziny Parafialnej i duszpasterzy, którzy posługiwali i posługują w Parafii, oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

Następnie prywatna adoracja do godziny 17.00.

• godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich pielgrzymów oraz w intencji wszystkich, którzy przybędą, aby uczestniczyć w tejże mszy świętej, a także w intencji wszystkich małżeństw, rodzin, dzieci i młodzieży z naszej Parafii;
  • godz. 21.00 Apel Jasnogórski, który zakończy dzień adoracyjny.

Zachęcam do włączenia się w parafialną Adorację Najświętszego Sakramentu.

1. W doroczne wspomnienie św. Joanny Beretty Molla tj. w najbliższy piątek 28 kwietnia, już po raz 17-ty spod płockiej Stanisławówki o godzinie 15.00 wyruszy piesza pielgrzymka do naszego kościoła jako miejsca kultu św. Joanny Beretty Molla, która zakończy się uroczystą mszą świętą w naszym kościele o godzinie 18.00.
  2. Trwa wizyta duszpasterska. Plan do końca kolędy tj. do 4 maja został podany, znajduje się na parafialnej stronie internetowej. Pragnę bardzo serdeczne podziękować za dotychczasowe miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

1. Za tydzień 30 kwietnia, ostatnia niedziela miesiąca kwietnia. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30, będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  2. Informuję, że kancelaria parafialna do odwołania będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
  3. W niedzielę za tydzień, o godzinie 16.30, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  4.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.30 do 18.00.
  5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.