Niedziela Miłosierdzia – 16 kwietnia 2023 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę Świąt Wielkanocnych, rozpoczynająca jednocześnie 79-ty Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Niedziela Miłosierdzia to również święto patronalne Caritas. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na cele charytatywne Kościoła.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. Trwają spotkania organizacyjne przed sakramentem bierzmowania. Kolejne w tym tygodniu - 18 i 20 kwietnia godzina 19.00.

Sakrament bierzmowania w naszym kościele zostanie udzielony w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, na mszy świętej o godzinie 14.00.

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin, w najbliższą sobotę, wg harmonogramu:

• od 10.00 do 11.00 dla kandydatów których nazwiska rozpoczynają się na litery od A do K;
  • od 11.00 do 12.00 dla kandydatów których nazwiska rozpoczynają się od L do Ż.
  1. W naszej diecezji trwa nieustanna Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na naszą Parafię przypada w piątek 28 kwietnia. W ten dzień przypada jednocześnie doroczne wspomnienie świętej Joanny Beretty Molla.

Program jest następujący:

• godz. 7.00 msza święta rozpoczynająca czas adoracji. Po mszy świętej do godz. 10.00 prywatna adoracja;
  • godz. 10.00 msza święta za wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z wdzięcznością za przekazanie nam skarbu wiary oraz za ich wszelki trud i wszelkie dobro. Po mszy świętej prywatna adoracja do godziny 12.00.
  • godz. 12.00 Anioł Pański, ofiarowany o dar pokoju na Ukrainie;
  • godz. 15.00 Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia, w intencji całej naszej Rodziny Parafialnej i duszpasterzy, którzy posługiwali i posługują w Parafii, oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

Następnie prywatna adoracja do godziny 17.00.

• godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich pielgrzymów oraz w intencji wszystkich, którzy przybędą, aby uczestniczyć w tejże mszy świętej, a także w intencji wszystkich małżeństw, rodzin, dzieci i młodzieży z naszej Parafii;
  • godz. 21.00 Apel Jasnogórski, który zakończy dzień adoracyjny.

Zachęcam do włączenia się w parafialną Adorację Najświętszego Sakramentu.

1. W doroczne wspomnienie św. Joanny Beretty Molla (28 kwietnia) już po raz 17-ty spod płockiej Stanisławówki o godzinie 15.00 wyruszy piesza pielgrzymka do naszego kościoła jako miejsca kultu św. Joanny Beretty Molla, która zakończy się uroczystą mszą świętą w naszym kościele o godzinie 18.00.
  2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, kolęda u Rodzin, których nie udało się odwiedzić do Świąt, trwa po Świętach Wielkanocnych. Plan do 21 kwietnia (piątek) został już podany. Dziś plan na kolejne dni kolędy:

Poniedziałek 24 kwietnia 2023 r.

Od godziny 14.30 ulica Śliwowa od ulicy Morelowej i ulica Orzechowa od numeru 1 do Morelowej – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska od WTZ numery 91, 93, 95, 97, 105, 107, 109, 111, 115, 102 i 104, ulica Żelazna i Zapłotek – drugi z Księży.

Wtorek 25 kwietnia 2023 r.

Od godziny 15.00 ulica Morelowa 6, 8 , 10, 12 i ulica Orzechowa od Morelowej – jeden Ksiądz.

Środa 26 kwietnia 2023 r.

Od godziny 10.00 Gulczewo Działki i Ogród Sadowniczy – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska 117, 119, 121, 123 i 125 – drugi z Księży.

Czwartek 27 kwietnia 2023 r.

Od godziny 15.00 ulica Urbanowo i ulica Odległa – jeden Ksiądz.

Czwartek 4 maja 2023 r.

Od godziny 16.00 ulica Pocztowa 13, 11, 9 – jeden Ksiądz. A następnie od około godziny 17.30 ulica Nowa – ten sam Ksiądz.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za dotychczasowe miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

1. Informuję, że kancelaria parafialna do odwołania będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
  2.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.30 do 18.00.
  3.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.