II niedziela Wielkiego Postu  – 5 marca 2023 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
 4. Natomiast po mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 6. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.16.30 dla dzieci;
 2. godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
 2. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową.
 3.  Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolęda to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów, czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

Plan kolędy do czwartku 9 marca został już podany, znajduje się w gablotach i na naszej parafialnej stronie internetowej. Dziś podaję plan kolędy na dni od soboty 11 marca do czwartku 15 marca br.

Sobota 11 marca 2023 r.

Od godziny 8.30 Nowe Gulczewo ulica Chocimska 2, 2a, 2b, 4, 5, Szlachecka 93, 91, 87, 85, 83, Ketlinga 11, 13, Zagłoby 102, 97, 93, 91, 80a, Rycerska 17, 15, 11, 13,
Zagłoby 80, 78, 78a, 76, 74a, 74, 72, 70, 75, 73, 71, Hajduczka 9, 7, 5, Zagłoby 65, 63, Stepowa 2, 4, 6 – jeden Ksiądz.

Poniedziałek 13 marca 2023 r.

Od godziny 14.00 ulica Leszczynowa od numerów najniższych – jeden Ksiądz.

Wtorek 14 marca 2023 r.

Od godziny 14.00 ulica Harcerska od cmentarza do kościoła, ulica Wiosenna od 2 do 9, ulica Majowa i ulica Pogodna – jeden Ksiądz.

Środa 15 marca 2023 r.

Od godziny 14.00 ulica Brzoskwiniowa początek od ulicy Skrajnej – jeden Ksiądz.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

 1.  Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo przez czas kolędy, będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
 2.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tj. od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 18.00.
 3.  Msze święte popołudniowe o godzinie 17.00, 18.00 i 18.30.
 4.  W tym tygodniu rozpiszemy z Księdzem Andrzejem msze święte popogrzebowe. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje w zakrystii kościoła od przyszłej niedzieli.
 5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6. Najbliższa środa to 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. My Kapłani wszystkim Niewiastom życzymy jak najwięcej Bożej radości z bardzo ważnej posługi pełnionej w rodzinach - żony, matki, babci i prababci. W środę na wszystkich mszach świętych będziemy się modlić za wszystkie niewiasty.
 7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje