I niedziela Wielkiego Postu  – 26 lutego 2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.16.30 dla dzieci;
 2. godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
 2. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową.
 3. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
 4. Od Środy Popielcowej na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca:
 • w pierwszy czwartek po mszy świętej o godzinie 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, która potrwa do godziny 18.00;
 • w pierwszy piątek nie będzie adoracji, z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00; nabożeństwo przerwszopiątkowe przed mszą świętą, która będzie o godzinie 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie przed mszą świętą, która będzie o godzinie 18.00.
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Również za tydzień, po mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 5. Dziś tj. 26 lutego, swoje imienny, urodziny, a także kolejną rocznicę sakry biskupiej obchodzi biskup pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski. Natomiast w najbliższy wtorek tj. 28 lutego, dzień swoich imienin, 81-tych urodzin oraz rocznicę nominacji na biskupa pomocniczego diecezji płockiej obchodzi biskup Roman Marcinkowski. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Księżach Biskupach.
 6.  W sobotę 11 marca 2023 r. w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie odbędzie się 7. Diecezjalne spotkanie kobiet Diecezji Płockiej. Szczegóły na stronie internetowej Diecezji Płockiej.
 7.  Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolęda to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów, czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

Plan kolędy do czwartku 2 marca został już podany, znajduje się w gablotach i na naszej parafialnej stronie internetowej. Dziś podaję plan kolędy na dni od soboty 4 marca do czwartku 9 marca br.

Sobota 4 marca 2023 r.

Od godziny 8.30 Nowe Gulczewo ulica Zagłoby od numeru 59 i 54 do numerów najniższych i wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Zagłoby w stronę ulicy Rogozińskiej – jeden Ksiądz.

Poniedziałek 6 marca 2023 r.

Od godziny 14.00 ulica Lubuska, Bałtycka i Chełmińska – jeden Ksiądz.

Wtorek 7 marca 2023 r.

Od godziny 8.30 ulica Raczkowizna, Borowiczki Pieńki ul. Słowiańska od Cukrowni, ulica Zakątek i Liściasta – jeden Ksiądz.

Środa 8 marca 2023 r.

Od godziny 14.30 ulica Wiosenna od numerów najwyższych – jeden Ksiądz.

Czwartek 9 marca 2023 r.

Od godziny 14.30 ulica Kasztanowa od numerów najwyższych do numerów najniższych – jeden Ksiądz.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

 1.  W odpowiedzi na Apel Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, dziś przed kościołami w Polsce, również przed naszym kościołem, prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
 2.  Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo przez czas kolędy, będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
 3.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tj. od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 18.00.
 4.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje