VI niedziela zwykła – 12 lutego 2023 r.

  1. Apel Biskupa Płockiego o modlitwę i wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

Drodzy Diecezjanie!


Jesteśmy świadkami ogromu cierpienia, jakie w tych dniach spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. W związku z tym proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę również, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy Świętych odprawianych w kościołach i kaplicach Diecezji Płockiej, dołączono do modlitwy wiernych specjalne wezwanie w tej intencji. Niech miłosierny Bóg wspomoże wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.


Ponadto, zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 8 lutego br. dotyczącym przeprowadzenia zbiórki ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, chciałbym, aby nasza Diecezja włączyła się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Polecam zatem, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. we wszystkich wspólnotach parafialnych przeprowadzić kwestę do puszek. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie!


Płock, dnia 8 lutego 2023 r.

† Szymon Stułkowski
    Biskup Płocki

  1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed Odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolęda to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów, czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

Plan kolędy do wtorku 14 lutego został już podany, znajduje się w gablotach i na naszej parafialnej stronie internetowej. Dziś podaję plan kolędy na dni od 15 do 23 lutego br.

Środa 15 lutego 2023 r.

Od godziny 12.00 ulica Księdza Władysława Skierkowskiego i ulica Kaszubska – jeden Ksiądz.

Czwartek 16 lutego 2023 r.

        Od godziny 13.00 ulica Kujawska, Śląska, Pomorska i Warmińska – jeden Ksiądz.

Piątek 17 lutego 2023 r.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska od cmentarza do ulicy Wiejskiej i ulica Wiejska do numeru 12 – jeden Ksiądz.

Sobota 18 lutego 2023 r.

Od godziny 8.30 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka od numeru 23 do 43 i wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej (Szlachecka 23, Bohuna 11, 11a, 12, 10, 9, 8, 7, 6, 4, 4a, 2, 3, 3a, 1, Sobieskiego 26, 19, 15a, 22, 20, 18, 16, 8, 9, 6, 7, 4, 5, 3, Podbipięty 23, 32, 21, 27, 29, 38, 40, Heleny 4, Podbipięty 36, Sobieskiego 2, 1, Szlachecka 31, 33, 35, Heleny 1, Szlachecka 37, 41, 41a, 43, 43a, 29, 27, 25) – jeden Ksiądz.

Poniedziałek 20 lutego 2023 r.

Od godziny 13.00 ulica Korczaka 18, 16, 14, 12 i ulica Podlaska od numerów najniższych – jeden Ksiądz.

Wtorek 21 lutego 2023 r.

Od godziny 13.00 ulica Korczaka 32, 30, 28, ulica Żuławska od numerów najniższych i ulica Mazurska – jeden Ksiądz.

Czwartek 23 lutego 2023 r.

Od godziny 8.30 ulica Grabówka od numeru 76 do 84, ulica Gmury od numerów najwyższych, ulica Zgodna, ulica Korczaka 31, 33, 36, 38, 40, 42, 44 – jeden Ksiądz.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

  1. Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo przez czas kolędy, będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
  2. Tradycyjnie do końca wizyty duszpasterskiej msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
  3. Za tydzień wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, którzy otworzyli lub otworzą swoje serca podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Rozpoczęły się ferie, dla wielu czas wyjazdów zimowych. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku, przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych mszach świętych i o codziennej modlitwie.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje