III niedziela zwykła - 22 stycznia 2023 r.

1. Dziś po raz czwarty obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w Kościele Powszechnym przez Ojca Świętego Franciszka, który wyznaczył datę jej świętowania na III niedzielę zwykłą.
  2. Wczoraj tj. 21 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci, a dziś - 22 stycznia - Dzień Dziadka. Zgodnie z zapowiedzią z minionej niedzieli, dziś na wszystkich mszach świętych modlimy się za nasze babcie i naszych dziadków oraz za wszystkie babcie i wszystkich dziadków z naszej Parafii.
  3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolęda to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów, czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Przepraszam Parafian u których nie odbyła się wizyta duszpasterska w zaplanowanym terminie.

Plan kolędy do środy 25 stycznia został już podany, znajduje się w gablotach i na naszej parafialnej stronie internetowej. Dziś podaję plan kolędy od piątku 27 stycznia do 1 lutego jest następujący:

Piątek 27 stycznia 2023 r.

Od godziny 16.00 Borowiczki Pieńki ulica Piastowska numery parzyste od numeru 74 do numerów najwyższych i wszystkie ulice przylegające do tej części ulicy Piastowskiej numerów parzystych – jeden Ksiądz.

Sobota 28 stycznia 2023 r.

Od godziny 8.30 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery parzyste od 2 do 32 i wszystkie odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej do ulicy Zagłoby (w następującym porządku: ulica Szlachecka 2, 4, 4a, 6, 6a, 8, ulica Wołodyjowskiego 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, ulica Szlachecka 10, ulica Hetmańska 1, 3, 5, 6, ulica Szlachecka od 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, ulica Bohuna 13, 14, 16a, 16b, 18, 20, ulica Kmicica 13, 12, 11, 8, 7, 6, 5, 3, 2, 1, 1b, ulica Skrzetuskiego 10, 14, 16) – jeden Ksiądz.

Poniedziałek 30 stycznia 2023 r.

Od godziny 15.00 ulica Łowicka i Kurpiowska – jeden Ksiądz.

Wtorek 31 stycznia 2023 r.

Od godziny 15.00 ulica Białowieska i Łomżyńska od numerów najniższych do ulicy Mazowieckiej – jeden Ksiądz.

Środa 1 lutego 2023 r.

Od godziny 15.00 ulica Białowieska, Łomżyńska – od numerów najwyższych i ulica Mazowiecka – jeden Ksiądz.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

1. W gablotach przed kościołem znajdują się informacje o 10-dniowej pielgrzymce w dniach 7-16 lipca 2023 r. do Włoch. Program pielgrzymki wyłożony jest na stoliku na końcu ławek, osoby zainteresowane mogą wziąć ze sobą do domu. Organizatorem jest ksiądz Wojciech Paradowski, prefekt Parafii Proboszczewice.
  2. Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo przez czas kolędy, czyli do 20 lutego 2023 r., będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
  3. Tradycyjnie do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 20 lutego 2023 r., msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, my Kapłani, wszystkim Babciom i Dziadkom, a także Prababciom i Pradziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jak najlepszego zdrowia i radości ze swoich wnuków czy też prawnuków. Kieruję zachętę o odwiedzenie swoich Babć i Dziadków i złożenia im życzeń, a jeśli nie ma ich już na ziemi, niech popłynie modlitwa kierowana do Boga o jak najszybsze ich zbawienie.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.