III niedziela po Bożym Narodzeniu - 8 stycznia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, który rozpoczyna czas Jego publicznej działalności. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas bożonarodzeniowy, jednak tradycyjnie śpiew kolęd i dekoracja bożonarodzeniowa w kościele będą do 1 lutego.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolęda to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów, czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Podałem już plan kolędy na dni do 20 stycznia 2023 r., jest on umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Przepraszam Parafian u których nie odbyła się wizyta duszpasterska, z racji choroby księdza Andrzeja. Zostaną podane nowe terminy kolędy.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

1. Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo przez czas kolędy, czyli do 20 lutego 2023 r., będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
  2. Tradycyjnie do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 20 lutego 2023 r., msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
  3. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.