II niedziela adwentu – 4 grudnia 2022 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, dziś na mszy świętej o godzinie 12.00 gościmy Orkiestrę Gminy Słupno oraz Orkiestrę Strażacką z Gozdowa i Orkiestrę Strażacką z Goleszyna. W ich wykonaniu oprawa muzyczna mszy świętej o godzinie 12.00, natomiast po mszy świętej koncert kolęd i pastorałek. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na to wyjątkowe wydarzenie w naszym kościele, w wykonaniu trzech Orkiestr.
  2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  4. Natomiast dziś po mszy świętej o godzinie 12.00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  6. Dziś, w drugą niedzielę adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty trzeci Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku będzie poświęcony wsparciu Ukrainy. Mija 9 miesięcy od rosyjskiej agresji na Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą sytuacja staje się coraz trudniejsza. Rosja bombarduje infrastrukturę energetyczną Ukrainy, ludzie nie mają dostępu do prądu, ogrzewania i  wody, nadchodzi zima, pogarsza się sytuacja humanitarna. Zwyczajem lat ubiegłych w drugą niedzielę adwentu, przed naszym kościołem trwa zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. Trwa adwent - czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli ten czas pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które są odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00;
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w czwartek 15 grudnia, a zakończą się w sobotę 17 grudnia.
  1. Pan Organista roznosi po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji Pana Organisty.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 5 grudnia od godziny 16.00 ulica Lokalna, Darniowa, Łamana i Morelowa,
  • wtorek 6 grudnia od godziny 16.00 ulica Widna, Czereśniowa, Jabłoni, Wiśniowa,
  • środa 7 grudnia od godziny 16.00 ulica Orzechowa i Śliwowa, Porzeczkowa i Brzoskwiniowa,
  • czwartek 8 grudnia od godziny 16.00 ulica Wiosenna, Pogodna, Majowa, Kasztanowa, Leszczynowa i Harcerska od cmentarza do kościoła,
  • piątek 9 grudnia od godziny 16.00 ulica Prosta i Kątowa,
  • sobota 10 grudnia od godziny 9.00 ulica Sielska od Harcerskiej, Chmielna, Poziomkowa i Skrajna.
  1. W najbliższą środę o godzinie 19.15 w domu parafialnym spotkanie dla Parafialnej Rady Gospodarczej.
  2. Pragnę poinformować, że w ubiegłym tygodniu zakupiłem 980 litrów paliwa do nagrzewnicy kościoła, jak również opłaciłem rachunki za prąd i za wywóz śmieci za miesiąc listopad, za co łącznie zapłaciłem kwotę 27.262,17 zł.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Ewie, Panu Krzysztofowi i Państwu Jolancie i Sławomirowi za sprzątnięcie kościoła oraz zawieszenie baneru informującego o rekolekcjach, w dniu wczorajszym.
  4. Chcę również bardzo serdecznie podziękować Panu Janowi, który z własnej inicjatywy zajął się jesiennym porządkowaniem terenu wokół naszego kościoła, na parkingu, przy domu parafialnym i na tzw. łączce.
  5. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy złożyli ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub złożyli ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”. Jak informowałem wcześniej, w tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii.
  6. Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże - 15 zł, małe świece – 10 zł.
  7. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.