XXV Niedziela zwykła – 18 września 2022 r.

1. Dziś doroczna uroczystość św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, a jednocześnie głównego patrona diecezji płockiej. W naszej Parafii w ramach triduum ku czci św. Stanisława modliliśmy się podczas mszy świętych w miniony piątek i sobotę, a dziś modlimy się podczas mszy świętej dla dzieci o godzinie 10.30.
  2. Dziś, od godziny 13.00 do 16.30, na placu przy kościele piknik rodzinny, organizowany przez Radę Osiedla Płock-Imielnica wraz z Parafią, W programie dmuchańce, konkursy z nagrodami dla dzieci i zabawy przy muzyce oraz bezpłatny poczęstunek dla wszystkich. Zapraszamy do udziału.
  3. W niedzielę 25 września po mszy świętej o godzinie 12.00 będzie program słowno-muzyczny „Za zbrodnie, mękę i krew, żołnierski woła nas zew”, poświęcony okrucieństwu II wojny światowej i świętej Edycie Stein, z okazji 80 rocznicy jej męczeńskiej śmierci w obozie w Auschwitz – Birkenau. Program został przygotowany przez lektorów i chór Parafii Rogozino. Bardzo serdecznie zapraszam na to nasze wspólne religijno-patriotyczne wydarzenie.
  4. Pragnę już dziś poinformować, że od 1 października, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po Mszach świętych możemy zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2023 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków, w przyszłą niedzielę, zostaną wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także będą dostępne w zakrystii kościoła
i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

1. Dnia 4 października br. minie sto lat od urodzin św. Joanny BerettyMolli (1922-1962), kanonizowanej przez Jana Pawła II w 2004 r., patronki lekarzy, rodzin i małżeństw oczekujących potomstwa. Jej relikwie od 12 czerwca 2005 r. znajdują się w naszym kościele. Z okazji rocznicy w niedzielę za dwa tygodnie tj. 2 października br. w naszej parafii przez cały dzień będą trwały uroczyste obchody i modlitwa przez wstawiennictwo św. Joanny, szczególnie w intencji małżeństw proszących o dar potomstwa.
  2. Uroczystości przyszłoroczne:

Pierwsza spowiedź i komunia święta

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość pierwszokomunijną w roku szkolno-katechetycznym 2022/2023 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Pierwsza Spowiedź i Komunia święta) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu u Księdza Andrzeja lub u katechetki Pani Agnieszki Wojda.

Uroczystość pierwszokomunijna odbędzie się w sobotę 27 maja 2023 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci w albach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w roku szkolno-katechetycznym 2022/2023 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu do Księdza Andrzeja lub katechetki Pani Agnieszki Wojda.

Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 r.:

- o godzinie 10.00 dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci ze szkół spoza terenu parafii.

Bierzmowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych, którzy w roku szkolno-katechetycznym 2022/2023 przyjmą sakrament bierzmowania, wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Bierzmowanie) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć do końca września u Księdza Andrzeja.

Terminy spotkań

Spotkania przygotowujące do przyszłorocznych uroczystości zaczną się od października br.:

• dla dzieci pierwszokomunijnych - w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po mszy świętej która jest o godzinie 10.30;
  • dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – każda druga niedziela miesiąca, po mszy świętej o godzinie 10.30;
  • spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą od października w każdą drugą niedzielę miesiąca, po mszy świętej która będzie o godzinie 12.00.
  1. Decyzją Biskupa Płockiego ofiary złożone w niedzielę 18 września 2022 r. do puszek są przeznaczone na funkcjonowanie KRDP. Bóg zapłać za złożone ofiary, które będzie można złożyć do puszek przed kościołem.
  2. Informuję, że do najbliższego piątku włącznie, naszego kościelnego Pana Piotra zastępuje Pan Andrzej.
  3. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
  4.  Bóg zapłać za złożone dodatkowe ofiary w kopertach na tacę, na konto parafialne i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prace w parafii.
  5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.