XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Zwracam się z prośbą o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję wszystkim tym, którzy to uczynią.
  2. Trwa miesiąc sierpień. Jest to miesiąc naszych szczególnych rocznic narodowych. W tradycji polskiej obchodzony jednocześnie jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do abstynencji w miesiącu sierpniu, ofiarując w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra.

Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam do dokonywania wpisów dokumentujących podejmowane dzieło.

1. Pielgrzymów duchowych 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę zapraszam w dni powszednie do 14 sierpnia (oprócz niedziel) na msze święte o godzinie 18.00.
  2. W najbliższą sobotę - 13 sierpnia - kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie:
  • godzina 17.00 różaniec prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
  • następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,
  • o godzinie 18.00 msza święta.
  1. Zgodnie z naszym planem uroczystości parafialnych na 2022 r., w niedzielę 21 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00 będą nasze dożynki parafialne. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  2. Natomiast w niedzielę 28 sierpnia – zgodnie z naszym planem uroczystości parafialnych – będziemy świętować zbiorowy jubileusz Małżonków obchodzących 50 rocznicę ślubu. Zapraszam Jubilatów na uroczystą mszę świętą o godzinie 12.00.
  3. Bóg zapłać za kwiaty, które są w prezbiterium, ofiarowane przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.