Niedziela 26 czerwca 2022 r.

1. W najbliższą środę 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00.

W tym roku tradycyjne ofiary składane w tym dniu na tacę tzw. Świętopietrze, czyli przeznaczone do dyspozycji Papieża, zgodnie z decyzją biskupa płockiego, będącego odpowiedzią na prośbę Prefekta Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej, będą zbierane w niedzielę 3 lipca br.

1. W tym tygodniu kończymy miesiąc czerwiec. Jeszcze do czwartku włącznie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie ma prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

Dziś, z racji niedzieli, nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30.

1. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca:
  • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 16.00 do 18.00, adoracja w ciszy od godziny 17.30 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą świętą która będzie o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej która zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Jednocześnie proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję tym, którzy to uczynią.
  2. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez Zaślubionych w sobotę.
  3. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.