V niedziela wielkanocna – 15 maja 2022 r.

1. Spotkania dla dzieci klas czwartych przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego:
  • poniedziałek godzina 19.00 dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Płocku – Borowiczkach,
  • wtorek godzina 19.00 dla dzieci uczęszczających do szkół poza terenem parafii.

Natomiast spotkania dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą:

• środa godzina 19.00 – dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych,
  • czwartek godzina 19.00 dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w albach.
  1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 21 maja godzina 16.00;
  • 28 maja po mszy świętej, która będzie o godzinie 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowej modlitwy.

1. Od kilku lat w parafiach naszej diecezji odbywają się dodatkowe rekolekcje ewangelizacyjne, prowadzone przez Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji. W naszej parafii takie rekolekcje odbędą się w dniach: 20, 21 i 22 maja br. (piątek, sobota, niedziela). Msze święte z kazaniem:
  • 20 maja (piątek) godzina 18.30;
  • 21 maja (sobota) godzina 19.00;
  • 22 maja (niedziela) godzina 18.30.

Po mszach świętych każdego dnia będzie nabożeństwo ewangelizacyjne. Rekolekcje będą prowadzone przez Grupę Kerygmatyczną, która przybędzie z kapłanem posługującym w Diecezjalnej Szkole Kerygmatycznej.

Plakaty informacyjne w gablotach przed kościołem.

1. Informuję, że planowana na 23 czerwca br. jednodniowa pielgrzymko-wycieczka do Trójmiasta, z racji małej liczby osób chętnych, nie odbędzie się. W zamian proponujemy jednodniowy wyjazd do Lichenia w dniu 12 lipca. Zapisy od przyszłej niedzieli do wyczerpania listy.
  2. Z racji pandemii nastąpiło rozluźnienie dyżurów osób czytających Pismo święte w kościele w czasie mszy świętych. Dziś upływa ostatni dzień na potwierdzenie przez dotychczasowych lektorów chęci dalszej posługi w czasie niedzielnych i świątecznych mszy świętych.
  3. Zgodnie z naszym Planem wydarzeń parafialnych na 2022 r. za dwa tygodnie tj. w niedzielę 29 maja, na mszy świętej o godzinie 12.00, będziemy przeżywać zbiorowy jubileusz Małżeństw obchodzących 25-tą rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów i ich rodziny na tę szczególną mszę świętą.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  5. Pragnę poinformować, że z ofiar złożonych w niedzielę palmową z przeznaczeniem na urządzenie Grobu Pańskiego, zakup kwiatów doniczkowych i ciętych,  pozostało 3.204 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na zakup kwiatów w ciągu roku na ołtarze.
  6. Informuję, że w ostatnim tygodniu, za prąd w kościele (za dwa miesiące) i wywóz śmieci (w miesiącu kwietniu), zapłaciłem kwotę 12.598,76 zł.
  7.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.