IV niedziela wielkanocna – 8 maja 2022 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. W najbliższą sobotę będzie egzamin przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego:
  • dla dzieci uczęszczających do szkół poza terenem parafii od godziny 9.00 do godziny 10.00;
  • dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 20 w Płocku - Borowiczkach od godziny 10.00 do 11.30.
  1. W sobotę o godzinie 11.30 egzamin przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą dla dzieci które nie mogły przybyć na wczorajszy egzamin.
  2. W najbliższy piątek - 13 maja – święto Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
  • różaniec,
  • nabożeństwo majowe,
  • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 17.00.

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 14 maja godzina 16.30;
  • 21 maja godzina 16.00;
  • 28 maja po mszy świętej, która będzie o godzinie 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowej modlitwy.

1. Od kilku lat w parafiach naszej diecezji odbywają się dodatkowe rekolekcje ewangelizacyjne, prowadzone przez Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji. W naszej parafii takie rekolekcje odbędą się w dniach: 20, 21 i 22 maja br. (piątek, sobota, niedziela). Msze święte z kazaniem:
  • 20 maja (piątek) godzina 18.30;
  • 21 maja (sobota) godzina 19.00;
  • 22 maja (niedziela) godzina 18.30.

Po mszach świętych każdego dnia będzie nabożeństwo ewangelizacyjne. Rekolekcje będą prowadzone przez Grupę Kerygmatyczną, która przybędzie z kapłanem posługującym w Diecezjalnej Szkole Kerygmatycznej.

1. W dniu 23 czerwca br. (czwartek) jest organizowana jednodniowa pielgrzymko-wycieczka do Trójmiasta. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 5.00, przewidywany powrót około godziny 23.00. Zwiedzimy Trójmiasto z przewodnikiem. Całkowity koszt - 150 zł - obejmuje: przejazd autokarem, przewodnik, bilety wstępu, opłaty autostradowe, parkingi i ubezpieczenie. Wyżywienie we własnym zakresie, bierzemy z sobą z domu. Zapisy do 15 maja po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  2. Z racji pandemii nastąpiło rozluźnienie dyżurów osób czytających Pismo święte w kościele w czasie mszy świętych. Dlaczego zwracam się z prośbą, aby do 15 maja dotychczasowi lektorzy potwierdzili swoją chęć dalszej posługi w czasie niedzielnych i świątecznych mszy świętych.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Trwają egzaminy maturalne. Podczas mszy świętych niedzielnych i codziennych pamiętamy o naszych maturzystach, prosząc o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów i o właściwy wybór dalszej drogi życiowej.
  6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.