V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja.Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. Dziś,po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej orazich rodziców.
  3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
  4. Dziś przypada 14 rocznica nominacji J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery na stolicę biskupią w Płocku. Dziś podczas wszystkich mszy świętych modlimy się w intencji Pasterza naszej diecezji.
  5. W najbliższą sobotę egzamin dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komuniąświętą. Początek o godzinie 8.30. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotach przed kościołem.
  6. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Bogu za pośrednictwem Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, dlatego przez miesiąc maj, ale również i czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00. W każdą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.30. Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.
  7. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy oczyścili i przybrali figury i krzyże przydrożne. Wyrażam nadzieję, że tam gdzie tego dotychczas nie uczyniono, zostanie to wykonane w najbliższych dniach.
  8. Jutro 3 maja - uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 17.00. Zgodnie z naszym planem wydarzeń parafialnych 3 maja o godzinie 12.00 odprawię mszę świętą z racji uroczystości św. Floriana. Serdecznie zapraszam, ale decyzję o udziale w tej uroczystej mszy świętej pozostawiam Druhnom i Druhom.
  9. W najbliższy wtorek 4 maja - uroczystość Świętego Floriana, patrona Strażaków. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać w imieniu całej rodziny parafialnej za zaangażowanie Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych w nasze uroczystości parafialne i jednocześnie życzę, aby nadal wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych rozwijały się prężnie.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca maja:
  • nabożeństwo pierwszoczwartkowe przed mszą świętą o godzinie 18.00;
  • pierwszy piątek - adoracja w ciszy od 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą świętą o godzinie 18.00.
  1. W minionym tygodniu 28 kwietnia – uroczyście obchodziliśmy doroczne wspomnienie liturgiczne św. Joanny Beretty-Molla. Z racji pandemii, tak jak w ubiegłym roku, nie było pieszej pielgrzymki do relikwii św. Joanny z płockiej Stanisławówki. Czciciele św. Joanny przybyli we własnym zakresie, a wśród nich ks. dr Wojciech Kućko dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej. Z tej okazji mamy w naszym kościele wystawę pt. „RODZINA – w niej siła”, przygotowaną przez Fundację TAK dla RODZINY. Zachęcam do obejrzenia wystawy.
  2. Z racji pandemii starajmy się też uczestniczyć w mszach świętych w niedzielę i święta na zewnątrz kościoła. Przed głównym wejściem będzie włączane nagłośnienie.
  3.  Dziękuję osobom, które przygotowały w naszym kościele dekorację na miesiąc maj.
  4. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, któresą ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i na konto parafialne, z przeznaczeniem na funkcjonowanie naszej Parafii.
  6. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.