III Niedziela Wielkanocna 18 kwietnia 2021 r.

1. Dziś po raz trzynasty obchodzimy Niedzielę Biblijną, rozpoczynając jednocześnie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Również dziś, po raz piąty, przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego celem jest ukazywanie Pisma Świętego jako kodu kulturowego chrześcijańskiej Polski i Europy, pomoc w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii. Wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego.
  2. W najbliższy wtorek i w czwartek będą spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  3. W niedzielę za tydzień o godzinie 14.00 będzie uroczysta msza święta, na której Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dlatego, wyjątkowo, nie będzie za tydzień w niedzielę mszy świętej o godzinie 13.00.
  4. W środę 28 kwietnia o godzinie 18.00 (za 1,5 tygodnia od dziś) będzie uroczysta msza święta z racji dorocznego wspomnienia św. Joanny Beretty-Molla. Już dziś serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej mszy świętej.
  5. Z racji pandemii starajmy się też uczestniczyć w mszach świętych w niedzielę na zewnątrz kościoła. Przed głównym wejściem będzie włączane nagłośnienie.
  6. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  7. Informuję, że zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, w minionym tygodniu zakupiłem trzy dozowniki bezdotykowe: jeden do bezdotykowej dezynfekcji rąk i dwa - również bezdotykowe - w których znajduje się woda święcona. Wszystkie dozowniki są w sposób właściwy oznakowane.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i na konto parafialne, z przeznaczeniem na funkcjonowanie naszej Parafii.
  9.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  10.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.