III Niedziela adwentu – dnia 11 grudnia 2016 r.

1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które trwać będą do środy (14 grudnia).

Witam serdecznie naszego Księdza Rekolekcjonistę Księdza Dariusza Rogowskiego Notariusza Kurii Diecezjalnej Płockiej. Życzę, aby posługa w naszej rodzinie parafialnej dała jak najwięcej kapłańskiej radości.

Program rekolekcji został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Również jest wyłożony na stoliku prasy katolickiej. Nasz udział w rekolekcjach będzie świadectwem naszej wiary oraz pragnieniem jak najlepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

1. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) msze święte roratnie będą o godzinie 9.00. Natomiast czwartek, piątek i sobota o godzinie 7.00.
  2. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  4. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i V oraz ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  5. Dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00, odbędzie się opłatkowe spotkanie dla pielgrzymów, którzy w tym roku byli w Italii. Wszystkich pielgrzymów serdecznie zapraszam.
  6. W czwartek 15 grudnia o godzinie 19.15 w nowym domu parafialnym, spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. Od dziś za tydzień, po mszy która jest o godzinie 12.00, w nowym domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla młodzieży oazowej, ministrantów i zespołów muzycznych.
  8. Od jutra za tydzień tj. w poniedziałek 19 grudnia, w nowym domu parafialnym o godzinie 19.15 spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej.
  9.  Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Tegoroczna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem ,,Płomień Miłosierdzia”. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Świece są w cenie: kule -12 zł, małe świece – 6 zł.
  10.  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.
  11.  Wewnątrz kościoła zostały wymienione wycieraczki, które przez okres zimowy będą - przez firmę z którą podpisałem umowę – wymieniane co tydzień.
  12.  Bóg zapłać za ofiary, złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, na prowadzone w tym roku prace.
  13.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i grudniowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  14.  Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.