II Niedziela adwentu – dnia 4 grudnia 2016 r.

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziś, w II niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz siedemnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zwyczajem lat ubiegłych, w czasie dzisiejszej niedzieli w naszym kościele, trwa zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym którzy te ofiary dziś złożą do puszek przed kościołem.
  3. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli czas adwentu i przygotowali się do świąt Bożego Narodzenia, pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które będą odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00.
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się trzecią niedzielą adwentu 11 grudnia, a zakończą się w środę 14 grudnia.

Dziś na ławkach został wyłożony program rekolekcji, który możemy zabrać do domów. Program jest również w gablotach przed kościołem i naszej parafialnej stronie internetowej.

Nasze zaangażowanie w rekolekcje będzie czasem duchowego przygotowania na dobre przeżycie uroczystości Bożego Narodzenia.

1. W najbliższy czwartek 8 grudnia, doroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
  2. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 12.00, odbędzie się opłatkowe spotkanie dla pielgrzymów, którzy w tym roku byli w Italii. Wszystkich pielgrzymów serdecznie zapraszam.
  3. Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Po raz pierwszy świeca Caritas zapłonęła w polskich domach w 1993 roku. Od 23 lat dzięki rozprowadzaniu świec Caritas corocznie otacza opieką tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, m.in. poprzez dożywianie, zapewnienie pomocy edukacyjnych oraz letniego wypoczynku. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku dzieciom uchodźców z Syrii i Iraku. Tegoroczna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem ,,Płomień Miłosierdzia”. Idźmy za wzorem Ojca Świętego Franciszka i zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Serdecznie zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: kule -12 zł, małe świece – 6 zł.
  4. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii. Plan na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek 5 grudnia od godziny 15.00 ulica Lokalna, Darniowa, Łamana i Morelowa;
  • wtorek 6 grudnia od godziny 15.00 ulica Porzeczkowa i Brzoskwiniowa;
  • środa 7 grudnia od godziny 15.00 ulica Widna, Czereśniowa, Jabłoni i Wiśniowa;
  • czwartek 8 grudnia od godziny 15.00 ulica Orzechowa i Śliwowa;
  • piątek 9 grudnia od godziny 15.00 ulica Wiosenna, Pogodna i Majowa;
  • sobota 10 grudnia od godziny 15.00 Kasztanowa, Leszczynowa i Harcerska (od cmentarza do kościoła).
  1.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i grudniowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  2.  Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.