XXXI Niedziela zwykła – dnia 30 października 2016 r.

1. Zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi jeszcze dziś w czasie mszy świętych i jutro - w czasie ostatniego w tym roku nabożeństwa różańcowego.
  2. W najbliższy wtorek - 1 listopada -  uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 12.00.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00. Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.
  3. W środę - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa o godzinie 18.00 ze względu na dzień pracy. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
  4. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
  • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
  • bycie w stanie łaski uświęcającej,
  • przyjęcie komunii świętej,
  • odmówienie  dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
  1. W miniony piątek 28 października przeprowadzone zostały prace porządkowe na cmentarzu. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Rydzyna na czele z Panią Sołtys, którzy przybyli w ten dzień wraz z odpowiednim sprzętem, by uporządkować cmentarz przed uroczystością Wszystkich Świętych.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Spowiedź pierwszo piątkowa od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe na 15 min przed mszą świętą, która jest o godzinie 18.00.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  1. Dziękuję za złożone ofiary na tacę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, które są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Przeznaczone są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie.
  2. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i listopadowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.