XXIX Niedziela zwykła – dnia 16 października 2016 r.

1. Dziś w naszej Parafii, na mszy świętej o godzinie 12.00, zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
  2. Dziś, na mszy świętej o godzinie 10.30, zamiast kazania, program poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w wykonaniu dzieci z przedszkola z ulicy Harcerskiej 2.
  3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla uczniów klas IV i V oraz ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  4. Trwa miesiąc październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
  2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • 22 października godzina 17.30,
  • 29 października godzina 15.30;
  1. w niedziele o godzinie 16.30.

Dla Kół Różańcowych w gablotach przed kościołem został umieszczony grafik prowadzenia nabożeństwa różańcowego w kościele, na miesiąc październik.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. W zakrystii kościoła w niedziele i święta oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania możemy zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października 2017 roku.

Ofiary składane przy zamawianiu wypominków nie ulegną zmianie – będą w tej samej wysokości jak w ubiegłych latach. Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek oraz można otrzymać w zakrystii kościoła.

1. Zwracam się z prośbą, aby wykorzystując czas dobrej pogody wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
  2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
  3. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). W związku z tym w naszej Parafii w dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzone takie badanie. Bardzo proszę o wychodzenie z kościoła w sposób umożliwiający dokonanie liczenia przez ministrantów.
  4. Z przykrością muszę poinformować, że ponownie uległ uszkodzeniu ekran wyświetlający teksty pieśni. O tym fakcie poinformowałem dostawcę urządzenia. Firma zobowiązała się do naprawy sprzętu.
  5. Za tydzień w niedzielę kazanie na wszystkich mszach świętych będzie głosił Ksiądz Janusz Nawrocki Proboszcz Parafii Modlin – Twierdza. Ofiary, które złożymy, będą przeznaczone na budowę kościoła w jego Parafii.
  6.  Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  7.  Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu.
  8.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i październikowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9.  Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.