XXVII Niedziela zwykła – dnia 2 października 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Dziękuję za przynoszone płatki kwiatów.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa dla dorosłych. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po zakończeniu nabożeństwa różańcowego.
  3. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych,
  1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00.
  2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • 8 października godzina 18.30,
  • 15 października godzina 17.00,
  • 22 października godzina 17.30,
  • 29 października godzina 15.30.
  1. w niedziele o godzinie 16.30.

Dla Kół Różańcowych w gablotach przed kościołem został umieszczony grafik prowadzenia nabożeństwa różańcowego w kościele, na miesiąc październik.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 17.00, pierwsze spotkanie dla kandydatów przed sakramentem bierzmowania.
  2. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za dwa tygodnie, po mszy po mszy świętej o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla uczniów klas IV i V i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego,
  4. Za dwa tygodnie będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. W naszej Parafii, już tradycyjnie, na mszy świętej o godzinie 12.00 zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
  5. W zakrystii kościoła w niedziele i święta oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania możemy już zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października 2017 roku.

Ofiary składane przy zamawianiu wypominków nie ulegną zmianie – będą w tej samej wysokości jak w ubiegłych latach. Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek oraz można otrzymać w zakrystii kościoła.

1. Dziś w naszej Parafii zbiórka do puszek przed kościołem dla ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło w nocy z 23 na 24 sierpnia włoski region Umbria. Bóg zapłać za udzielone wsparcie osobom potrzebującym.
  2.  Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone w tym roku prace.
  3.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i październikowy numer Małego Gościa - możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.