XXXIII Niedziela zwykła – dnia 15 listopada 2015 r.

1.     Dziś w naszej Parafii Niedziela Powołań Kapłańskich. Gościmy trzech studentów naszego płockiego Seminarium wraz z Księdzem Profesorem. Studenci Seminarium głoszą kazania na każdej mszy świętej oraz spotkają się z ministrantami, Oazą i młodzieżą III klas gimnazjum przed bierzmowaniem. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze płockie Seminarium Duchowne.

2.     W środę 18 listopada o godzinie 18.30 zostanie odprawiona msza święta za byłego naszego Księdza Proboszcza Kan. Jana Gołaszewskiego, w 16 rocznicę śmierci.

3.     Pragnę poinformować, że w najbliższy czwartek i piątek będzie sympozjum w płockim Seminarium Duchownym „Kościół – wczoraj, dziś i juto”. Program jest w gablocie przed kościołem, przy wyjściu przy zakrystii, a także będzie na naszej stronie internetowej przy ogłoszeniach z dzisiejszej niedzieli. Gorąco zachęcam do udziału.

4.     Zachęcam do pełnego uczestnictwa (z przyjęciem komunii świętej) w mszach świętych w niedziele listopada – miesiąca zmarłych. Będzie to wielka pomoc naszym bliskim zmarłym.

5.     Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

•  poniedziałek 16 listopada od godziny 9.00 ulica Międzylas oraz Borowiczki Pieńki od Liszyna do Cukrowni;
  •  wtorek 17 listopada od godziny 15.00 ulica Mokra, Miedziana, Nowa, Basenowa, ulica Borowicka 13, 17, 19, ulica Zakole i Wiejska od Borowickiej do Harcerskiej;
  •  środa 18 listopada od godziny 15.00 ulica Zapłotek, Żelazna, Harcerska od 115 do 79, Złota, Piaski i Młyńska, Harcerska 106;
  •  czwartek 19 listopada od godziny 9.00 Raczkowizna, Borowiczki Pieńki: ulica Słowiańska, Zakątek, Liściasta i Iglasta oraz Bielino;
  •  piątek 20 listopada od godziny 15.00 i sobota od 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery parzyste) oraz wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej.

6.     Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii (dla rodzin w których są osoby niepełnosprawne).

7.     Bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa numer listopadowy możemy nabywać w zakrystii kościoła.

8.      Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia