Uroczystość Wszystkich Świętych – dnia 1 listopada 2015 r.

1.     Dziś doroczna uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 12.00.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00, 18.30. Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.

2.     Jutro 2 listopada Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00  i popołudniowa o godzinie 18.00 ze względu na dzień pracy. Msze święte o godzinie 10.30 i 12.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.

3.     W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:

•   pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
  •   bycie w stanie łaski uświęcającej,
  •   przyjęcie komunii świętej,
  •   odmówienie  dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

4.     Gorąco zachęcam do pełnego uczestnictwa (z przyjęciem komunii świętej) w mszach świętych w niedziele listopada – miesiąca zmarłych. Będzie to wielka pomoc naszym bliskim zmarłym.

5.     Dziś, z racji uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada:

a)     Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

b)    Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.40.

c)     Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.

7.     Za tydzień w niedzielę spotkania w kościele:

a)     po mszy świętej która jest o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas III przed I spowiedzią i komunią świętą oraz ich rodziców;

b)    po mszy świętej która jest o godzinie 17.00 spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.

8.     Od dziś za tydzień w katedrze płockiej godzinie 16.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej.

9.     Serdeczne podziękowanie kieruję do mieszkańców Cekanowa za prace porządkowe na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi, które zostały przeprowadzone w minioną środę tj. 28 października.

10.          Ci którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

Za zmarłych z wypominków zamówionych po 1 listopada zaczniemy się modlić w pierwszą niedzielę od zamówienia, aż do ostatniej niedzieli października 2016 r.

11.          Ruszyły zapisy na Światowe Dni Młodzieży dla diecezji płockiej. Diecezja płocka pokrywa nawet do 50 % kosztów pobytu pierwszym 2,5 tysiącom zarejestrowanym oraz koszt dojazdu dla pierwszych 5 tysięcy. Dlatego warto już się zapisywać. Szczegóły na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia” oraz u Księdza Marka Wiśniewskiego.

12.          Dziękuję za ofiary złożone za prowadzone prace, w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie.

13.          Bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa numer listopadowy możemy nabywać w zakrystii kościoła.

14.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.