Niedziela Trójcy Przenajświętszej – dnia 31 maja 2015 r.

1.     Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Trójcy Przenajświętszej. W tym roku przypada 80 rocznica konsekracji naszego kościoła. Uroczysty obchód tejże rocznicy będzie miał miejsce w pierwszą niedzielę października bieżącego roku.

2.     Dzisiejszą niedzielą kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

3.     Dziś w naszej Parafii odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego przez uczniów klas IV:

•  godzina 10.00 dla uczniów ze szkoły w Płocku - Borowiczkach,
  •  godzina 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.

4.     Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do piątku. Dzieci gromadzą się z najbliższymi każdego dnia na mszach świętych o godzinie 18.00, z wyjątkiem Bożego Ciała, kiedy przychodzą na mszę świętą o godzinie 12.00 i biorą udział w procesji eucharystycznej.

5.     Dziś odbędzie się kolejny raz w naszym mieście Płocku, Marsz Dla Życia i Rodziny. Początek w katedrze płockiej o godzinie 10.00. Szczegóły znajdują się na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem.

6.     Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o godzinie 16.30.

7.     Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:

•   sobota 6 czerwca godzina 17.00,
  •  sobota 13 czerwca godzina 17.30,
  •  sobota 20 czerwca godzina 17.30,
  •  sobota 27 czerwca godzina 16.30.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

8.     Jutro 1 czerwca – Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy, by mogły być zawsze radością dla swoich rodziców. W sposób szczególny będziemy się modlić za dzieci w czasie jutrzejszego, pierwszego nabożeństwa czerwcowego.

9.     W najbliższy czwartek doroczna uroczystość Bożego Ciała, kiedy w uroczystych procesjach eucharystycznych poza murami kościołów, przy biciu dzwonów, wyznajemy naszą wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – „W tej Hostii jest Bóg żywy, choć zakryty lecz prawdziwy”. Główna msza święta w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy:

•  I ołtarz przy posesji Państwa Bańka (ulica Wiosenna), ubierany przez mieszkańców Cekanowa.
  •  II ołtarz przy posesji Państwa Kolczyńskich (ulica Majowa), ubierany przez mieszkańców Mirosławia (z dawnym Piotrowem).
  •  III ołtarz przy posesji Państwa Niesiobędzkich (ulica Kasztanowa), ubierany przez mieszkańców ulicy Gmury, Korczaka i ulic przyległych.
  •  IV ołtarz przy posesji Państwa Cylińskich (ulica Harcerska), ubierany przez mieszkańców Borowiczek Pieniek.

Na główną mszę świętą, która jest o godzinie 12.00 zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami klas III do sypania kwiatkami, chłopców klas III po pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz uczniów klas IV po odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego w ich uroczystych strojach, Orkiestrę Strażacką, wszystkie jednostki Straży Pożarnej ze sztandarami oraz wszystkich Parafian i Gości. Proszę i z góry dziękuję za płatki kwiatów do sypania w czasie procesji. Pozostałe msze święte godzina 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie ma mszy o godzinie 18.30.

10.          W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca.

a)    Pierwszy czwartek z racji Bożego Ciała nie będzie popołudniowej adoracji.

b)   Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe połączone z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30.

c)    Pierwsza sobota - nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.00.

11.   Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca czerwca. Po sumie adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami klas III do sypania kwiatkami.

12.  W sobotę 20 czerwca w Pułtusku rozpoczyna się peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w naszej diecezji. Na tę uroczystość jest organizowany wyjazd autokarowy z naszej Parafii. Wyjazd o godzinie 11.00. Powrót około godziny 19.00. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii kościoła w niedziele i święta oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do 5 czerwca. Koszt wyjazdu dla dorosłych - 15 złotych, dla młodzieży – 10 złotych.

13.          We wtorek 23 czerwca jest organizowana autokarowa pielgrzymka do:

•     Sokółki (miejsca cudu eucharystycznego),
  •     Świętej Wody (Góra Krzyży),
  •     Różanegostoku (Sanktuarium Maryjne),
  •     Grabarki (tzw. Częstochowa Wschodu).

Wyjazd o godzinie 4.00, powrót około godziny 22.30. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 85 zł od osoby. Osoby chętne mogą zapisywać się w zakrystii kościoła w niedziele i święta oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do zamknięcia listy.

14.          Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Grecji, do dnia 7 czerwca wpłaci II ratę, w wysokości 600 zł. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do dnia 7 czerwca. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 8 sierpnia.

15.          Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

16.          Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.