VII Niedziela wielkanocna – dnia 17 maja 2015 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

1.     Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesioną od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

2.     Przyszła niedziela jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przez uczniów klas III:

·        godzina 10.00 dla dzieci w albach;

·        godzina 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

3.     Terminy spotkań dla uczniów klas IV zostaną podane przez Księdza Marka, za tydzień w niedzielę.

4.     Trwa miesiąc maj – czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi.

Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:

Ø     23 maja godzina 16.30,

Ø     30 maja godzina 16.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych.

5.     Zgodnie z rozporządzeniem Episkopatu Polski ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na urządzenie Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Polsce, w przyszłym roku.

6.     Dzisiejsza niedziela jest dniem „Pola Nadziei” - ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji niesienia pomocy podopiecznym hospicjum. Opieka w hospicjum jest bezpłatna, jednak kontrakt z NFZ jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów, związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki trzeba po prostu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie czy miesiące życia chorych ludzi uczynić możliwie najdogodniejszymi. Dlatego wyraziłem zgodę, aby wolontariusze Caritas Diecezji Płockiej przeprowadzili w dzisiejszą niedzielę, zbiórkę do puszek, na rzecz hospicjów prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej. Caritas Diecezji Płockiej otacza opieką pacjentów w siedmiu hospicjach:

•      pięciu hospicjach domowych (Płock, Pułtusk, Nasielsk, Przasnysz, Żuromin),
  •      dwóch hospicjach stacjonarnych: w Płocku i Pułtusku.

Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach.

7.     Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

8.     Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.