VI Niedziela wielkanocna – dnia 10 maja 2015 r.

1.     Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

2.     Dla uczniów klas IV spotkanie – egzamin w sobotę 16 maja:

•    w godzinach 13.00 – 14.00 dzieci ze szkoły w Płocku -Borowiczkach,
  •    w godzinach 14.00 – 15.00 dzieci ze szkół spoza Parafii.

3.     Ksiądz Marek w gablotach przed kościołem umieścił informacje o spotkaniach praktycznych dla uczniów klas III przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.

4.     Dziś o godzinie 16.00 na plebanii spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.

5.     Trwa miesiąc maj – czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi.

Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:

•    16 maja godzina 17.30,
  •    23 maja godzina 16.30,
  •    30 maja godzina 16.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych.

6.     W najbliższą środę (13 maja) rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:

•    różaniec,
  •    nabożeństwo majowe,
  •    procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 17.00.

7.     W najbliższy czwartek mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to dzień Wniebowstąpienia Pańskiego, od kilku lat przeniesiony na najbliższą niedzielę. Dlatego za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8.     W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także prośbę naszego Płockiego Biskupa dzisiejsza niedziela jest dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z mieszkańcami Nepalu, którzy zostali dotknięci trzęsieniem ziemi. Konkretnym wyrazem naszej solidarności będzie zbiórka ofiar do puszek w dniu dzisiejszym na rzecz ofiar kataklizmu.

Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

9.     Zgodnie z rozporządzeniem Episkopatu Polski ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na urządzenie Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Polsce, w przyszłym roku.

10.          Przyszła niedziela jest dniem „Pola Nadziei” - ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji niesienia pomocy podopiecznym hospicjum. Opieka w hospicjum jest bezpłatna, jednak kontrakt z NFZ jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów, związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki trzeba po prostu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie czy miesiące życia chorych ludzi uczynić możliwie najdogodniejszymi. Dlatego wyraziłem zgodę, aby wolontariusze Caritas Diecezji Płockiej przeprowadzili w przyszłą niedzielę, zbiórkę do puszek, na rzecz hospicjów prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej. Caritas Diecezji Płockiej otacza opieką pacjentów w siedmiu hospicjach:

•    pięciu hospicjach domowych (Płock, Pułtusk, Nasielsk, Przasnysz, Żuromin),
  •    dwóch hospicjach stacjonarnych: w Płocku i Pułtusku.

Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach.

11.          Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę w czasie ostatnich niedziel z przeznaczeniem na prowadzone w tym roku prace w Parafii.

12.         Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.

13.         Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.