V Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015 roku

1.    Dziś Kościół w Polsce obchodzi „Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie”.

Zatroskani o rozwój sytuacji za naszą wschodnią granicą, biskupi obecni na 368 zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, 12 marca 2015 r., w Warszawie apelowali, by w tym dniu modlić się za naszych Braci Ukraińców i o pomoc dla nich.

Przypominając głos naszych Pasterzy, Biskup Płocki Piotr Libera zwraca się z prośbą, by w naszych wspólnotach parafialnych, w V niedzielę Wielkiego Postu, nie zabrakło modlitwy o pokój na Ukrainie i duchowego wsparcia dla tych, którzy przeżywają dramat wojny.

2.    Dzisiaj na mszach świętych o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 będzie program słowno – muzyczny przygotowany przez Zespół Santiago. Dlatego na tych mszach świętych nie będzie kazań.

3.    W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4.    W tym tygodniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej zgodnie z planem rekolekcji.

5.    Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.

6.    W środę przypada 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Na zakończenie każdej mszy świętej będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji można będzie też złożyć w przyszłą niedzielę na zakończenie każdej mszy świętej.

7.    W najbliższy czwartek, piątek i sobotę będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan został wyłożony na ławkach i na stoliku prasy katolickiej – możemy zabrać do domu. Umieszczony również został w gablotach przed kościołem i na stronie internetowej Parafii.

8.    Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Procesja z palmami wokół kościoła na mszy świętej o godzinie 10.30 i 12.00.

9.    Zwracam się  prośbą do członków Asysty Procesyjnej o oczyszczenie i przygotowanie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed Uroczystością Rezurekcyjną.

10.        W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty:

1)    z informacjami o nabożeństwach Triduum Paschalnego w Telewizyjnej Jedynce;

2)    o ofercie edukacyjnej na rok 2015/2016 Niepublicznego Gimnazjum Katolickiego oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sikorzu. Są to szkoły koedukacyjne.

11.         W dniu 28 marca w Szkołach Katolickich w Sikorzu odbędą się Dni Otwarte. Bliższe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.liceumkostka.pl oraz pod numerem telefonu 24/261-28-30, telefon komórkowy 506-850-775.

12.         Już tradycyjnie ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową są darem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz urządzenie tegoż Grobu.

13.         W przyszłą niedzielę jest przesunięcie czasu z zimowego na letni – wstajemy o godzinę wcześniej.

14.         W ramach akcji Caritas w zakrystii kościoła możemy nabywać - w cenie 5 zł - czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.

15.         Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

16.         Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.