I Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015 roku

1.    Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post - czas kiedy wpatrujemy się w Krzyż, a na nim Chrystusa, który ukochał nas aż po śmierć na Krzyżu. Pragnę wyrazić radość z licznej frekwencji na mszach świętych, co jest znakiem dobrego rozpoczęcia czasu łaski i zbawienia, którym jest Wielki Post.

2.    Na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu w abstynencji do wpisu do tejże Księgi, która będzie świadectwem o nas dla potomnych.

3.    W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4.    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:

a)    Dla dzieci godzina 16.30.

b)    Dla dorosłych godzina 17.15.

c)    Dla młodzieży godzina 19.00

5.    Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.

6.     Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

7.    Dziś na plebanii o godzinie 16.00 spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.

8.     W najbliższy czwartek o godzinie 18.00 Biskup Płocki Piotr Libera udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum.

9.    Spowiedź dla bierzmowanych, świadków bierzmowania, rodziców, rodzeństwa i dziadków we wtorek i w środę w następującym porządku:

1)    wtorek godzina 17.30 – 19.00 dziewczęta,

2)    środa godzina 17.30 – 19.00 chłopcy.

10.         Sobota 28 lutego to szczególny dzień dla Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego: imieniny, urodziny oraz kolejna rocznica mianowania go przez Papieża biskupem pomocniczym naszej diecezji. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie Romanie w naszych modlitwach, tym bardziej że Ksiądz Biskup swoją posługę kapłańską jako Wikariusz rozpoczynał w naszej Parafii.

11.         Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

12.         W gablotach przed kościołem są umieszczone plakaty Katolickiego Radia Diecezji Płockiej informujące o nabożeństwach w Wielkim Poście:

Ø    Radiowych Rekolekcjach Wielkopostnych – codziennie godzina: 6.40, 11.55, 0.05.

Ø    Gorzkich Żalach z płockiej katedry, gdzie kazania będzie głosił Biskup Płocki – każda niedziela godzina 17.00.

Ø    Drodze Krzyżowej z ciechanowskiej fary – każdy piątek godzina 17.00.

Przy tej okazji zachęcam do słuchania Katolickiego Radia naszej diecezji.

13.         W ubiegłym tygodniu wrócił po renowacji do naszej Parafii feretron (z obrazami Świętego Piotra i Świętego Pawła) ufundowany przez Piotra Wierzchowskiego. Znajduje się on w bocznej kaplicy.

14.         Również w ubiegłym tygodniu dokonałem zapłaty za kolejne 800 litrów oleju służącego do ogrzewania kościoła.

15.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: w kopercie na tacę i bezpośrednio do mnie.

16.         Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) zawsze możemy nabywać w zakrystii kościoła.

17.         Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.