II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – dnia 26 grudnia 2014 r.

1.    Wyrażam radość i podziękowanie za religijne przeżycie Pasterki, I Dnia Świąt i dzisiejszego II Dnia Świąt Bożego Narodzenia.

2.    Obchód Świąt Bożego Narodzenia trwa przez oktawę czyli przez osiem dni, kończy się dnia 1 stycznia.

3.    Dziś w całej diecezji na wszystkich mszach świętych jest czytany list Rektora Seminarium Duchownego w Płocku. Ofiary składane dziś na tacę są naszym darem na rzecz Seminarium.

4.    Najbliższa niedziela jest Świętem Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Gorąco zachęcam, abyśmy wzięli udział w mszach świętych całymi rodzinami, aby przez wspólną modlitwę podziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze życie małżeńskie i rodzinne.

5.    W wtorek 30 grudnia rozpoczynamy czas wizyty duszpasterskiej. Czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Dawid będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Dawidowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni: 30 i 31 grudnia br. tutaj.

6.    Począwszy od dnia 27 grudnia do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 15 lutego 2015 roku, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.

7.    Kancelaria parafialna od dnia 27 grudnia do dnia 15 lutego przyszłego roku będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.

8.    Jeszcze raz pragnę podziękować za dekorację bożonarodzeniową wykonaną w kościele: Księżom Markom, Panu Dawidowi, Panu Henrykowi Jóźwiak, młodzieży oazowej oraz wszystkim innym, którzy pomagali. Jeszcze raz serdecznie dziękuję jednej z rodzin z Nowego Boryszewa za ofiarowanie 6 drzewek choinkowych. Chcę też podziękować chorym z naszej Parafii, których odwiedziłem w I-szy piątek grudnia oraz w czasie rekolekcji adwentowych, za złożoną ofiarę w wysokości 530 złotych. Te pieniądze zostały przeznaczone na zakup części nowych ozdób choinkowych, za które zapłaciłem łącznie 751,94 zł.

9.    W tym II-gim Dniu Uroczystości Bożonarodzeniowej wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła i Parafii składam serdeczne życzenia świąteczne. Aby ten dzień był przeżyty w gronie rodziny, najbliższych, w Bożej radości i wzajemnej miłości.