XXXI Niedziela zwykła – 2 listopada 2014 r.

Dzień Zaduszny

.

1.      Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Dnia Zadusznego, dnia szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msza święta o godzinie 12.00 zostanie odprawiona za wszystkich naszych zmarłych, po której będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych. Natomiast o godzinie 16.30 różaniec za zmarłych.

2.      Dziś, z racji Dnia Zadusznego nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu i procesji eucharystycznej.

3.      Z racji Dnia Zadusznego, nie będzie dziś spotkania dla uczniów klas trzecich i ich rodziców. Będzie ono za tydzień, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, razem ze spotkaniem dla uczniów klas IV i ich rodziców.

4.      Do 8 listopada w każdy dzień można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej wraz z dowolną modlitwą za zmarłych w czasie nawiedzenia cmentarza.

5.      Gorąco zachęcam do pełnego uczestnictwa (z przyjęciem komunii świętej) w mszach świętych w niedziele listopada – miesiąca zmarłych. Będzie to wielka nasza pomoc naszym bliskim zmarłym.

6.      Serdeczne podziękowanie kieruję do mieszkańców Starego Gulczewa, Mirosławia i Piotrowa, za prace porządkowe na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi oraz pomagającym z osiedli Imielnica i Borowiczki. Były 34 osoby i 6 ciągników.

7.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca listopada:

a)      Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

b)      Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.40.

8.      Biskup Płocki Piotr Libera z dniem 22 października 2014 r. zatwierdził Terminarz Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafiach Diecezji Płockiej 2015 - 2016. W naszej Parafii Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej będzie dnia 6.04.2016 r. Pełny terminarz tutaj.

Z racji tego wydarzenia został wydany kalendarz, poświęcony Sanktuariom Maryjnym w naszej diecezji. Osoby chętne mogą go nabywać po mszach świętych w zakrystii kościoła. Cena 8 zł.

9.      Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego Pomoc Kościołom w Potrzebie, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów, w porozumieniu z Księżmi Biskupami w diecezjach całego kraju, aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale, prowadzi akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itd.). Przy organizacji zbiórek Pomoc Kościołom w Potrzebie współpracuje z firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o., która posiada wszelkie niezbędne i wymagane prawem zezwolenia.

Nasza Parafia została zaproszona do udziału w tej zbiórce, która odbędzie się na parkingu parafialnym przed kościołem dnia 13 listopada br. w godzinach 10.00 -  15.30. Gorąca prośba, aby tę informację przekazać sąsiadom i znajomym. Oddając zużyty sprzęt można pozbyć się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dołożyć swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom w potrzebie na całym świecie. Każdy otrzyma Kartę Przekazania Odpadu.

10.  W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 w Katedrze Płockiej zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłych w Hospicjum Caritas.

11.  Od kilku lat jest organizowana w wielu polskich miastach akcja „Ogniska Patriotyzmu”. W naszej Parafii po raz drugi, 11 listopada o godzinie 18.00, zapłonie ognisko przy którym połączy nas wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Wraz z Radą Osiedla Imielnica serdecznie zapraszam.

12.  Dziś po porannej mszy świętej poświęcenie opłatków, które Pan Organista będzie roznosił po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Rozpocznie roznoszenie opłatków:

Ø      w czwartek 6 listopada od godziny 9.00 Cekanowo ulica Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od ulicy Królewskiej do ulicy Stokrotki i ulica Płocka. Od godziny 16.00 Cekanowo: ulica Północna, Ceglana, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta,

Ø      w piątek 7 listopada od godziny 9.00 Rydzyno,

Ø      sobota 8 listopada od godziny 9.00 ulica Cedrowa i Lipowa.

13.  Z radością informuję o wykonaniu ocieplenia ławek w kościele w ostatnich dniach października.

14.  Przychylając się do próśb Parafian w niedziele i święta będzie otwarta furtka w ogrodzeniu kościoła od ulicy Harcerskiej.

15.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę lub bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

16.  Na sumie modlitwa za synod.

17.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.