XVI Niedziela zwykła  – 20 lipca 2014 r.

1.      Za tydzień nasza parafialna uroczystość odpustowa, ku czci świętego Jakuba Apostoła. Główna msza święta o godzinie 12.00 w intencji Parafian i Gości, po której będzie procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Również zapraszam Orkiestrę Strażacką oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej. Na każdej mszy świętej będzie okolicznościowe kazanie wygłoszone przez zaproszonego Księdza – Gościa. Na zakończenie każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów, z racji uroczystości świętego Krzysztofa.

2.      Po sumie odpustowej będzie piknik organizowany wraz z Radą Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym. Będzie sporo atrakcji dla dzieci (zjeżdżalnia, konkursy itd.). Będzie też dla każdego coś słodkiego. Będzie również występ Orkiestry Strażackiej oraz specjalnie zaproszonego zespołu muzycznego – do godziny 17.00. Serdecznie zapraszamy.

3.      Do końca lipca, w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy zapisywać się na pieszą pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy. Ci, którzy z różnych racji nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce, mogą stać się pielgrzymami duchowymi. Każdy pielgrzym duchowy, po zapisaniu się, otrzymuje modlitewnik z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień oraz szczegółowym programem pieszej pielgrzymki. Pielgrzymów duchowych zapraszam na msze święte o godzinie 18.00 w dni powszednie w dniach 6-14 sierpnia.

4.      W ubiegłym tygodniu oddałem do renowacji kolejny feretron, używany w czasie procesji eucharystycznej. Po odnowieniu, wróci do Parafii na początku 2015 roku.

5.      Jutro na godzinę 19.30 zapraszam na spotkanie osoby należące do Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej.

6.      Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez ofiarodawców z ulicy Harcerskiej numer 117, 119, 121, 123 i 125. Słowa szczególnego podziękowania kieruję wobec osób, które zbierały ofiary i zamówiły kompozycje kwiatowe w kwiaciarni. Na następną niedzielę o ubranie ołtarzy kwiatami bardzo proszę mieszkańców ulicy Białowieskiej, Łomżyńskiej, Łowickiej, Kurpiowskiej oraz Mazowieckiej.

7.      Z racji losowych zwolniły się dwa miejsca w dniach 16-24 września m.in. do Santiago de Compostela i Fatimy. Szczegółowy plan w zakładce parafialnej pielgrzymki. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.

8.      Na sumie modlitwa za synod.

9.      Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.