XV Niedziela zwykła  – 13 lipca 2014 r.

1. Dziś 13 lipca – kolejne już nabożeństwo fatimskie. Program następujący:

• godzina 16.30 różaniec prowadzony przez kolejne koło różańcowe,
  • potem msza święta, po której będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, ze świecami, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy.

Jest to czas kiedy pragniemy polecać Bogu przez Maryję naszą Parafię, Ojczyznę, Europę i Świat.

2. Za dwa tygodnie nasza parafialna uroczystość odpustowa, ku czci świętego Jakuba Apostoła. Główna msza święta o godzinie 12.00 w intencji Parafian i Gości, po której będzie procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Również zapraszam Orkiestrę Strażacką oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej. Na każdej mszy świętej będzie okolicznościowe kazanie przez zaproszonego Księdza – Gościa. Na zakończenie każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów, z racji uroczystości świętego Krzysztofa.

3. Po sumie odpustowej będzie piknik organizowany wraz z Radą Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym. Będzie sporo atrakcji dla dzieci (zjeżdżalnia, konkursy itd.). Będzie też dla każdego coś słodkiego. Będzie również występ Orkiestry Strażackiej oraz specjalnie zaproszonego zespołu muzycznego – do godziny 17.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Przypominam o naszych parafialnych dożynkach, które będą w niedzielę 17 sierpnia.

5.  W najbliższą środę uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Na godzinę 17.00 zapraszam wszystkich, którzy noszą święty szkaplerz.

6. Dziś po każdej mszy świętej można włączyć się w obywatelską inicjatywę organizowaną przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży RĘCE ŻYCIA. Komitet podejmuje między innymi działania, by każdy pacjent miał prawo do wiedzy jakie standardy moralne są respektowane w szpitalu, w którym będzie się leczył. Informacje na ten temat szerzej na stronie http://www.recezycia.pl. By poprzeć ww. inicjatywę niezbędne będzie podanie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru PESEL oraz złożenie podpisu.

7.  W dniu 17 lipca w Płocku odbędą się obchody Mazowieckiego Święta Policji, w 95 rocznicę powołania Policji Państwowej. Uroczystości połączone będą z oddaniem nowego budynku Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego, o godzinie 12.00 na płockiej Stanisławówce. Po mszy świętej uroczysty apel przy nowym budynku Komendy. Następnie festyn z wieloma atrakcjami. Osoby zainteresowane odsyłam do informacji w gablotach przed kościołem.

8. Zwracam się z prośbą, aby pielgrzymi, którzy we wrześniu wyjeżdżają między innymi do Fatimy i Santiago de Compostela, do 20 lipca, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, posprawdzali wszystkie dane oraz uzupełnili pozostałą należność za wyjazd.

9. Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez ofiarodawców z ulic: Warmińskiej, Śląskiej, Pomorskiej, Kujawskiej i Harcerskiej numery parzyste od ulicy Kątowej do ulicy Korczaka i ulica Korczaka od Harcerskiej do szkoły. Słowa szczególnego podziękowania kieruję wobec osób, które zbierały ofiary i zamówiły kompozycje kwiatowe w kwiaciarni. Na następną niedzielę o ubranie ołtarzy kwiatami bardzo proszę mieszkańców ulicy Harcerskiej numer 117, 119, 121, 123 i 125.

10.  Serdecznie dziękuję Księdzu Markowi za dzisiejszą obecność mimo urlopu, ze względu na moją pewną niedyspozycję z racji przebytego zabiegu chirurgicznego.

11.  Na sumie modlitwa za synod.

12.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.