XIV Niedziela zwykła  – 6 lipca 2014 r.

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Dziękuję za świeże płatki kwiatów przyniesione do sypania w czasie procesji.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po mszy świętej która jest o godzinie 9.00 i 10.30, przed kościołem zbiórka do puszek dla ciężko chorej trzyletniej Klaudii, na jej dalsze leczenie.

3. Przyszła niedziela przypada 13 lipca, będzie więc nabożeństwo fatimskie. Program następujący:

• godzina 16.30 różaniec prowadzony przez kolejne koło różańcowe,
  •  potem msza święta, po której będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, ze świecami, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy.

Jest to czas kiedy pragniemy polecać Bogu przez Maryję naszą Parafię, Ojczyznę, Europę i Świat.

4. Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez ofiarodawców z ulic: Księdza Skierkowskiego, Kaszubskiej, Podlaskiej i Lubuskiej. Słowa szczególnego podziękowania kieruję wobec osób, które zbierały ofiary i zamówiły kompozycje kwiatowe w kwiaciarni. Na następną niedzielę o ubranie ołtarzy kwiatami bardzo proszę mieszkańców ulic: Warmińskiej, Śląskiej, Pomorskiej, Kujawskiej i Harcerskiej numery parzyste od ulicy Kątowej do ulicy Korczaka i ulica Korczaka od Harcerskiej do szkoły.

5. W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej będzie można włączyć się w obywatelską inicjatywę organizowaną przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży RĘCE ŻYCIA. Komitet podejmuje między innymi działania, by każdy pacjent miał prawo do wiedzy jakie standardy moralne są respektowane w szpitalu, w którym będzie się leczył. Informacje na ten temat szerzej na stronie www.recezycia.pl. By poprzeć ww. inicjatywę niezbędne będzie podanie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru PESEL oraz złożenie podpisu. Więcej informacji tutaj.

6. Na sumie modlitwa za synod.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.