XIII Niedziela zwykła  – 29 czerwca 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela przypada na 29 czerwca - doroczną uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, z przeznaczeniem na Stolicę Apostolską.

2. Dzisiejszy dzień jest dniem imienin naszego Biskupa Płockiego. Modlimy się za Pasterza naszej diecezji w czasie każdej mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.

3. We wtorek 1 lipca. Już tradycyjnie, od dnia 1 lipca przez czas wakacji, nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 w dni powszednie.

4. Dziś – jak w każdą niedzielę czerwca – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 16.30. Jutro, ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30.

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lipca:

a) Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

b) Pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16.00 do 18.00, z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Komunia co 20 minut. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.40.

c) Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.

d) W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

6. Wracamy do tradycji ubierania ołtarzy kościoła kwiatami, przez mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Cekanowa, Mirosławia z Piotrowem, Borowiczek Pieniek, ulicy Gmury, części Korczaka i ulic przyległych, za ubieranie kwiatami ołtarzy Bożego Ciała, w każdym roku. Pozostali mieszkańcy ubierają ołtarze co 5-6 lat. Jako pierwszych w tym roku proszę mieszkańców ulicy Księdza Skierkowskiego, Kaszubskiej, Podlaskiej i Lubuskiej, którzy ostatnio ubierali kościół kwiatami w 2008 roku.

7. Pielgrzymów, którzy we wrześniu wyjeżdżają między innymi do Fatimy i Santiago de Compostela, do 20 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, proszę o sprawdzenie danych osobowych i uregulowanie pozostałej kwoty za wyjazd.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.

9. W przyszłą niedzielę po mszach świętych które są o godzinie 9.00, 10.30, rodzina trzyletniej Klaudii, ciężko chorej na nowotwór (neuroblastomę IV stopnia, z przerzutami do kości i szpiku kostnego) będzie zbierała ofiary na jej dalsze leczenie.

10.  Na sumie modlitwa za synod.

11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.