XII Niedziela zwykła  – 22 czerwca 2014 r.

1. Dziś na mszy o godzinie 10.30 zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Od dziś przez całe wakacje nie będzie kazań do dzieci na mszy o godzinie 10.30.

2. Dziś – jak w każdą niedzielę czerwca – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 16.30. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:

-  sobota 28 czerwca godzina 15.30.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś po sumie procesja eucharystyczna. W dni powszednie, do czwartku włącznie, procesja eucharystyczna po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

4. Zakończenie oktawy w czwartek na mszy świętej o godzinie 18.00, która zostanie odprawiona w intencji dzieci. Zapraszamy rodziców i dziadków z małymi dziećmi.

5.  Jutro Dzień Ojca. Wszystkim obecnym tatusiom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby udało się jak najlepiej wypełnić ważne posłannictwo tatusia i męża w każdej rodzinie.

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to doroczna uroczystość odpustowa w naszej Parafii. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00.

7. Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ofiarowane do naszego kościoła z ołtarzy Bożego Ciała.

8. Już zwyczajowo, przez czas letnio – jesienny, ołtarze w kościele będą ubierane przez Parafian. Podam w przyszłą niedzielę kto będzie ubierał ołtarze na pierwszą niedzielę lipca. Przypada to raz na 5 lat.

9. Zwracam się z prośbą, aby pielgrzymi, którzy we wrześniu wyjeżdżają między innymi do Fatimy i Santiago de Compostela, do 20 lipca, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, posprawdzali wszystkie dane oraz uzupełnili pozostałą należność za wyjazd.

10.  W tym tygodniu rozpoczyna się czas wakacji, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem (o niedzielnych mszach świętych i o modlitwie).

11.  Zachęcam, aby w czasie wakacji i urlopów skorzystać z pieszej pielgrzymki z Płocka do Częstochowy. Więcej informacji tutaj.

12.  Na sumie modlitwa za synod.

13.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.