Niedziela Trójcy Przenajświętszej  – 15 czerwca 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela Trójcy Przenajświętszej jest również w naszej Parafii uroczystością 79 rocznicy konsekracji naszego kościoła.
  2. Dziś gościmy na mszach świętych o godzinach 10.30 i 12.00 Księdza Prymicjanta Marcina Zębalę, na zakończenie tychże mszy świętych udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. Ksiądz Marcin przez pół roku przed święceniami kapłańskimi był u nas na praktyce duszpasterskiej.
  3. Dziś – jak w każdą niedzielę czerwca – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 16.30. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • sobota 21 czerwca godzina 17.30,
  • sobota 28 czerwca godzina 15.30.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. W najbliższy czwartek doroczna uroczystość Bożego Ciała, kiedy w uroczystych procesjach eucharystycznych poza murami kościołów, przy biciu dzwonów, wyznajemy naszą wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – „W tej Hostii jest Bóg żywy, choć zakryty lecz prawdziwy”. Główna msza święta w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy:
  • I ołtarz przy posesji Państwa Bańka (ulica Wiosenna), ubierany przez mieszkańców Cekanowa.
  • II ołtarz przy posesji Państwa Kolczyńskich (ulica Majowa), ubierany przez mieszkańców Mirosławia (z dawnym Piotrowem).
  • III ołtarz przy posesji Państwa Niesiobędzkich (ulica Kasztanowa), ubierany przez mieszkańców ulicy Gmury, Korczaka i ulic przyległych.
  • IV ołtarz przy posesji Państwa Cylińskich (ulica Harcerska), ubierany przez mieszkańców Borowiczek Pieniek.

Na główną mszę świętą, która jest o godzinie 12.00 zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami klas III do sypania kwiatkami, uczniów klas IV po odnowieniu przyrzeczeń Chrztu Świętego w ich uroczystych strojach, Orkiestrę Strażacką, wszystkie jednostki Straży Pożarnej ze sztandarami oraz wszystkich Parafian i Gości. Proszę i z góry dziękuję za płatki kwiatów do sypania w czasie procesji. Pozostałe msze święte godzina 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00.

1. Zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź z racji zakończenia roku szkolno-katechetycznego, w środę w godzinach 17.30 – 18.30.
  2. W przyszłą niedzielę zakończenie roku szkolno – katechetycznego na mszy o godzinie 10.30. Serdecznie zapraszamy.
  3. W najbliższą sobotę, od godziny 12.00 do godziny 21.00, z przerwą na msze święte, wystawienie Najświętszego Sakramentu, z racji Jerycha Różańcowego. W niedzielę nie będzie już wystawienia Najświętszego Sakramentu, ponieważ w tym czasie są msze święte.
  4. Słowo do młodzieży: w dniach 27 – 29 czerwca br. odbędzie się w Płocku Festiwal Młodych. W tych dniach młodzież z całej Polski gromadzi się na wspólnej modlitwie, zabawie i koncertach. Podczas Festiwalu każdy może wziąć udział w wybranych przez siebie warsztatach. Zapisy odbędą się w poniedziałek w salce katechetycznej w godzinach 18.00 – 19.00. Więcej informacji na stronie internetowej – Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieżowe „Studnia” .
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę w czasie ostatnich niedziel z przeznaczeniem na prowadzone w tym roku prace.
  6.  Na sumie modlitwa za synod.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.