Niedziela Zesłania Ducha Świętego  – 8 czerwca 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Niech to będzie dzień naszej szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego, a także refleksją czy w naszej codzienności przez modlitwę otwieramy się na działanie trzeciej osoby Trójcy Świętej.
  2. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Najświętszej Marii Panny – Matki Kościoła. Z racji dnia pracy msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.
  3. Dziś w naszej Parafii uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego przez uczniów klas IV:
  • godzina 10.00 (wyjątkowo przesunięta msza święta z godziny 10.30) dla uczniów ze szkoły w Płocku - Borowiczkach,
  • godzina 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.
  1. Dziś – jak w każdą niedzielę czerwca – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 16.30. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • sobota 14 czerwca godzina 19.30,
  • sobota 21 czerwca godzina 17.30,
  • sobota 28 czerwca godzina 15.30.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. W piątek 13 czerwca, już po raz drugi, będzie nabożeństwo fatimskie. Porządek nabożeństwa:
  • godzina 17.30 różaniec prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
  • godzina 18.00 msza święta i po mszy świętej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, ze świecami oraz ze śpiewem „Z dalekiej Fatimy”.
  1. Przyszła niedziela jest doroczną uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Jest to też nasza uroczystość parafialna – w 1935 roku w uroczystość Trójcy Przenajświętszej został konsekrowany nasz kościół parafialny.
  2. W przyszłą niedzielę mszom świętym o godzinie 10.30 i 12.00 przewodniczyć będzie Neoprezbiter Ks. Marcin Zębala, który wczoraj z rąk Biskupa Płockiego przyjął sakrament kapłaństwa. Na zakończenie tychże mszy świętych udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.
  3. Zaproszenie Księdza Biskupa na uroczystości w Parafii Słupno z racji 15 rocznicy beatyfikacji Arcybiskupa Nowowiejskiego i Biskupa Wetmańskiego.
  4. Podziękowanie Hospicjum Miejskiego za ofiary złożone do puszek w niedzielę 18 maja br.:

Za pośrednictwem Księdza Proboszcza Hospicjum pragnie złożyć szczególne podziękowania na ręce wszystkich Parafian, którzy z ogromną życzliwością przyjęli naszych wolontariuszy, bądź też sami aktywnie angażowali się w kwestę na rzecz Hospicjum Płockiego. Finalnym efektem kwesty przeprowadzonej w dniach 17-18 maja 2014 roku na ulicach miasta Płocka i powiatu płockiego, było zebranie kwoty 47.700,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla naszych podopiecznych.

1. Dnia 30 maja na ekrany wielu kin w Polsce trafił film „Gdy budzą się demony” w reżyserii Rolanda Joffe, dwukrotnie nominowanego do Oskara. Film ukazuje postać świętego Josemarii Escrivy, twórcy Opus Dei, który staje w obliczu wojny domowej w Hiszpanii. W wyjątkowy sposób przedstawione zostały w nim kwestie dotyczące miłości, przyjaźni, a także siły przebaczenia. Film „Gdy budzą się demony” będzie wyświetlany od 13 czerwca w Płocku w kinie Helios ul. Wyszogrodzka 144. Gorąco zachęcam do obejrzenia filmu. Więcej informacji na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem.
  2.  Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.