Wniebowstąpienie Pańskie – 1 czerwca 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie pierwszą niedzielą miesiąca czerwca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.
  2. Dziś 1 czerwca – Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy, by mogły być zawsze radością dla swoich rodziców. W sposób szczególny będziemy się modlić za dzieci w czasie dzisiejszego, pierwszego nabożeństwa czerwcowego.
  3. Dziś o godzinie 16.30 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem. W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca.
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe połączone z nabożeństwem czerwcowym o  godzinie 17.30.
  3. Pierwsza sobota - nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30.
  1. Spotkania dla uczniów klas IV:
  • 5 czerwca (czwartek) godzina 19.00 dla uczniów szkoły w Płocku – Borowiczkach,
  • 6 czerwca (piątek) godzina 19.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.
  1. Ostatnie spotkania dla IV klas, połączone ze spowiedzią dzieci, rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i dziadków, sobota 7 czerwca:
  1. godzina 9.30 dla uczniów ze szkoły w Płocku - Borowiczkach.
  2. godzina 11.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.
  1. Przyszła niedziela jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego:
  • Godzina 10.00 dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach,
  • Godzina 12.00 dla dzieci ze szkół spoza Parafii.
  1. Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała – 19 czerwca, główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam Orkiestrę Strażacką, wszystkie jednostki Straży Pożarnej z Parafii, asystę procesyjną z dziewczynkami do sypania kwiatkami, parafian i gości.
  2. Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.